Jesteś tutaj

"Barany" Grimura Hákonarsona

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
21.04.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

"Barany" Grimura Hákonarsona

W ramach Projektu Biblioteka Movie zapraszamy na projekcję filmu "Barany" islandzkiego reżysera Grimura Hákonarsona i debatę zgłębiającą problematykę prezentowanego obrazu.

21 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Projektu Biblioteka Movie realizowanego we współpracy z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek oraz firmą dystrybucyjną Gutek Film. Zaprezentujemy Państwu film Grimura Hákonarsona - "Barany. Islandzka opowieść". Po projekcji rozmowę na temat prezentowanego obrazu poprowadzi Joanna Kiedrowska - kulturoznawczyni, doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego. Jej zainteresowania naukowe dotyczą systemu produkcji filmowej w Polsce – ze szczególnym uwzględnieniem polskiej animacji - oraz ekonomii kina. 

„Grimur Hákonarson ukazuje samotność jednostki w obliczu dylematów moralnych oraz etyczne zagadnienia dotyczące relacji międzyludzkich, doprowadzając do konstatacji o schorzeniu i wypaczeniu całego społeczeństwa. W tym sensie jego dziełu blisko do założeń filozoficzno-socjologicznych Zygmunta Baumana. Warto zgłębić się w historii zawartej w Baranach…, bowiem okazuje się, że nie snują one jedynie islandzkiej opowieści, a uniwersalną przypowieść o człowieku i złożoności jego postępowania.” (Magdalena Nowińska – pomysłodawczyni i koordynatorka Projektu Biblioteka Movie)

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona!

Data wydarzenia: 
21.04.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: