Jesteś tutaj

Gdańskie Targi Książki | spotkanie z Jakubem Żulczykiem i promocja książki „Czarne słońce”

/
Data wydarzenia: 
27.03.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Gdańskie Targi Książki | spotkanie z Jakubem Żulczykiem i promocja książki „Czarne słońce”

Zapraszamy na spotkanie z autorem bestsellerowej powieści „Ślepnąc od świateł” - Jakubem Żulczykiem, który będzie promować swoją najnowszą książkę pt. „Czarne słońce”. Spotkanie odbędzie się w ramach Gdańskich Targów Książki w AmberExpo w sali C.

O książce:

Koniec świata, jaki znasz

W ojczyźnie przyszłości wrogowie pozbawieni są wszelkich praw. A wrogiem jest każdy Inny, każdy Obcy. Odgrodzona od dogorywającej Europy, rządzona przez Ojca Premiera, Wielka Polska nigdy nie zostanie zalana przez hordy uchodźców, nie będą panoszyć się w niej zdrajcy i degeneraci. 

Ze eliminację odpadów ze społeczeństwa odpowiedzialny jest Gruz, lider neonazistowskiej bojówki, chodzące wcielenie absolutnego zła, człowiek mordujący dla samej przyjemności zabijania. Realizacja kolejnego rządowego zlecenia brutalnie przeorze mu świadomość i zmieni całe życie.

Okrutna, wywrotowa, „antypolska” powieść autora Ślepnąc od świateł jest efektownym zderzeniem literackich gatunków – thrillera, dystopii, kryminału noir, powieści drogi, dramatu psychologicznego i zaskakującej książki o miłości. Prowokując do granic możliwości, Żulczyk tak naprawdę oferuje głęboko humanistyczną opowieść o wielkiej duchowej przemianie.

Jakub Żulczyk (ur. 1983) jest prozaikiem i scenarzystą. Autor bestsellerowej powieści „Ślepnąc od świateł”, która sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, oraz współscenarzysta serialu HBO na jej podstawie, który okazał się być największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat. Zadebiutował w 2006 roku powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”, a w 2008 wydał „Radio Armageddon”, zaadaptowany w 2014 roku na scenę Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Pomysłodawca, współautor i współscenarzysta serialowego hitu „Belfer” (Canal Plus). W 2017 roku ukazała się jego powieść „Wzgórze psów”, za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur.

Więcej informacji o autorze na: https://www.facebook.com/jakub.zulczyk/

Spotkanie poprowadzi Przemysław Poznański.

Informacje o targach, programie i biletach wstępu: www.gdanskietargiksiazki.pl

Data wydarzenia: 
27.03.2020
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: