Jesteś tutaj

Gdańskie Targi Książki - spotkanie z Vincentem V. Severskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
31.03.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
15:00

Gdańskie Targi Książki - spotkanie z Vincentem V. Severskim

Zapraszamy na spotkanie z Vincentem V. Severskim, autorem bestsellerowych powieści szpiegowsko-politycznych – „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”. W kwietniu 2018 r. nakładem wydawnictwa Czarna Owca ukazała się nowa książka Vincenta V. Severskiego. „Zamęt”, która stanowi początek nowej ośmiotomowej serii szpiegowsko-kryminalnej. Spotkanie odbędzie się w ramach Gdańskich Targów Książki w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Sali Kameralnej.

Vincent V. Severski, a właściwie Włodzimierz Sokołowski, był oficerem wywiadu PRL i RP. Przez 26 lat działał pod przybraną tożsamością. W 1982 roku, jako jeden z prymusów, ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych. W 1990 roku został pozytywnie zweryfikowany. Realizował zadania na Wschodzie, w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Zna biegle trzy języki.

Specjalizował się w werbowaniu agentów. Odznaczony i wyróżniany przez prezydentów i premierów RP, szefów zaprzyjaźnionych służb wywiadowczych. Otrzymał również Legię Zasługi z rąk prezydenta Baracka Obamy. Ze służby w wywiadzie w stopniu pułkownika odszedł w 2007 roku na własną prośbę. Postać Vincenta V. Severskiego została powołana do życia w 2011 roku, wraz z premierą powieści „Nielegalni”. Autor przyjął ten pseudonim, ponieważ chciał pozostać anonimowy. Dopiero po premierze drugiej książki o wydziale Q, zatytułowanej „Niewierni”, pokazał światu swoją twarz, a z czasem ujawnił też prawdziwą tożsamość. Severski w swoich powieściach opisuje życie szpiegów, ale robi to tak, żeby nie zdradzać tajemnic. Jak sam twierdzi, nie umie zmyślać, za to potrafi sprawnie żonglować prawdziwymi wydarzeniami. W serii o wydziale Q ukazały się cztery obszerne powieści, wszystkie osiągnęły status bestsellera. Na kanwie jego książek powstał serial „Nielegalni” z Andrzejem Sewerynem i Adamem Woronowiczem zrealizowany przez Canal +.

Spotkanie poprowadzi Adam Szaja.

Informacje o targach, programie i biletach: www.gdanskietargiksiazki.pl

gtk_severski_fb.jpg

Data wydarzenia: 
31.03.2019
Godzina rozpoczęcia: 
15:00
Udostępnij: