Jesteś tutaj

Gdańskie Targi Książki - spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
31.03.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
14:00

Gdańskie Targi Książki - spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z jednym z najbardziej cenionych twórców polskiej literatury –pisarzem, publicystą i scenarzystą – Zygmuntem Miłoszewskim, autorem m.in. bestsellerowych powieści sensacyjno-kryminalnych o prokuratorze Teodorze Szackim. Spotkanie odbędzie się w ramach Gdańskich Targów Książki w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Sali Jazzowej.

Zygmunt Miłoszewski  (ur. 1976 r.)wychował się w Warszawie. W 1995 zaczął pracować jako dziennikarz w „Super Expressie”, w którym pisał reportaże z sal sądowych. Potem współpracował z innymi wydawnictwami. Od 2003 do 2008 związany z „Newsweekiem” jako redaktor, później jako stały felietonista. Jest miłośnikiem i znawcą gier komputerowych, pisał o nich na łamach „Newsweeka” oraz w serwisie internetowym Polygamia.pl. Literacko zadebiutował w 2004 na łamach „Polityki” opowiadaniem „Historia Portfela”, nadesłanym na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha. Następnie rozpoczął współpracę z wydawnictwem W.A.B., które opublikowało wszystkie jego książki.

Autor m.in.: powieści: „Domofon” (2005), „Góry Żmijowe” (2006), Trylogii kryminalnej o prokuratorze Teodorze Szackim: „Uwikłanie” (2007), „Ziarno prawdy” (2011), „Gniew” (2014), powieści „Bezcenny” (2013) oraz „Jak zawsze” (2017). Jest także autorem opowiadań publikowanych w antologiach i prasie. Wszystkie książki Miłoszewskiego ukazały się za granicą. Tłumaczone są na kilkanaście języków, m.in. na angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, ukraiński, hebrajski, włoski czy hiszpański.

Zygmunt Miłoszewski jest laureatem wielu nagród, m. in.: Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, Nagrody Wielkiego Kalibru (2007, 2011, 2014), Paszportu Polityki w kategorii Literatura.

Powieści „Uwikłanie” oraz „Ziarno Prawdy” zostały zekranizowane natomiast w Telewizji Polskiej ukazał się serial kryminalny „Prokurator”, do którego scenariusz współtworzył Zygmunt Miłoszewski.

Spotkanie poprowadzi Adam Szaja.

Informacje o targach, programie i biletach: www.gdanskietargiksiazki.pl

gtk_miłoszewski_fb.jpg

Data wydarzenia: 
31.03.2019
Godzina rozpoczęcia: 
14:00
Udostępnij: