Jesteś tutaj

"Klient" Asghara Farhadiego

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
29.09.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

"Klient" Asghara Farhadiego

W ramach Projektu Biblioteka Movie zapraszamy na projekcję filmu "Klient" Asghara Farhadiego - pełnej napięcia opowieści o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

29 września (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Projektu Biblioteka Movie realizowanego we współpracy z firmą dystrybucyjną Gutek Film. Zaprezentujemy Państwu film Asghara Farhadiego - "Klient". Po projekcji rozmowę na temat prezentowanego obrazu poprowadzi Grzegorz Fortuna - laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych, filmoznawca, członek kolektywu VHS Hell.

„Klient” to nowy film Asghara Farhadiego, twórcy oscarowego „Rozstania”. Jeden z najwybitniejszych reżyserów światowego kina powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym. „Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona!

Data wydarzenia: 
29.09.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: