Jesteś tutaj

Oliwski Klub Kryminału - spotkanie z Alkiem Rogozińskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
30.05.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Oliwski Klub Kryminału - spotkanie z Alkiem Rogozińskim

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Oliwskiego Klubu Kryminału. Gościem wydarzenia będzie pisarz i dziennikarz - Alek Rogoziński.

Alek Rogoziński - z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista... to znaczy - twórca kryminałów. W swoich powieściach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.
Od wielu lat związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. Od 2007 roku jego macierzystą bazą jest wydawnictwo Edipresse.
Zadbiutował w marcu 2015 roku komedią kryminalną "Ukochany z piekła rodem", która trafiła na 1-sze miejsce zestawienia najpopularniejszych kryminałów Empik.com. 
Jednak największą popularność przyniosła mu komedia sensacyjna "Jak Cię zabić, kochanie?", nominowana przez portal Lubimy Czytać w 2016 roku w plebiscycie "Książka roku (kryminał, sensacja, thriller)". Dwie jego powieści, "Lustereczko, powiedz przecie" i "Zbrodnia w wielkim mieście", zdobyły nagrodę w plebiscycie "Zbrodnia z przymrużeniem oka". Nakład napisanych przez niego powieści przekroczył już 150 tysięcy egzemplarzy.
Marzeniem Alka jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać…

Spotkanie poprowadzi pisarka Agnieszka Pruska.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek Alka Rogozińskiego w promocyjnej cenie.

rogozinski_okk_fb.png
 

Data wydarzenia: 
30.05.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: