Jesteś tutaj

Opowieść z dreszczykiem, czyli jak budować napięcie

/
Data wydarzenia: 
21.08.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
14.00

Opowieść z dreszczykiem, czyli jak budować napięcie

Warsztaty z pisania krótkich tekstów literackich. Literatura pozwala przeżyć lęk w sposób zastępczy. W miękkich kapciach, z kubkiem herbaty w dłoni rozpracowujemy szajkę przestępców lub stajemy na szczycie Mont Blanc.

Wydarzenie partnereskie w ramach XII Festiwalu Instalacji Lirycznych – ŚMIAŁOsfera organizowanego przez „Wyspę Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Doświadczamy niebezpieczeństwa, nie ponosząc przy tym żadnego ryzyka. To magia. Napięcie jest utkane z nadziei i lęku. Lęku przed tym, co może się wydarzyć i nadziei, że wszystko ułoży się dobrze. Jeśli uda Ci się wywołać takie emocje u czytelnika, ten nie spocznie, póki nie pozna rozwiązania. I będzie czytał z wypiekami na twarzy.

Odbiorca: dzieci w wieku 13 – 16 lat

Prowadzenie: Joanna Wrycza-Bekier

 Zapisy: wyspaskarbow@gak.gda.pl

Podczas warsztatów:

poznasz sposoby budowania napięcia

trzy Z: zawieszenie, zapowiedź i zwrot akcji,

in medias res,

pokazuj, nie opisuj,

mniej znaczy więcej.

Rozpracujesz wraz z grupą fragment opowiadania Agathy Christie w poszukiwaniu pisarskich sztuczek.

Napiszesz krótką scenę z dreszczykiem.

Otrzymasz opinię zwrotną na temat Twojego tekstu, dzięki czemu wydobędziesz swoje mocne strony w pisaniu i dowiesz się, jak je wzmacniać

 

Joanna Wrycza-Bekier – doktor nauk humanistycznych, certyfikowany trener biznesu, wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim, opiekun merytoryczny studium podyplomowego Copywriting. Content menedżerski w Wyższej Szkole Bankowej. Jest autorką sześciu książek, które odsłaniają tajniki pisania, m.in. Magia słów, Fast Text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę, Webwriting. Profesjonalne tworzenie tekstów dla Internetu. Jej blog Poradnik pisania (http://poradnikpisania.pl) ma kilka tysięcy czytelników, których łączy pasja pisania. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla amatorów i profesjonalistów oraz autorski e-learningowy kurs webwritingu.

Data wydarzenia: 
21.08.2016
Godzina rozpoczęcia: 
14.00
Udostępnij: