Jesteś tutaj

"Paterson"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
02.06.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

"Paterson"

W ramach Projektu Biblioteka Movie zapraszamy na projekcję filmu "Paterson" Jima Jarmuscha i debatę zgłębiającą problematykę prezentowanego obrazu.

2 czerwca (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Projektu Biblioteka Movie realizowanego we współpracy z firmą dystrybucyjną Gutek Film. Zaprezentujemy Państwu film Jima Jarmuscha - "Paterson". Po projekcji rozmowę na temat prezentowanego obrazu poprowadzi Grzegorz Fortuna - laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych, filmoznawca, członek kolektywu VHS Hell.

„Paterson” to rewelacja ubiegłorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób. Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona!

Data wydarzenia: 
02.06.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: