Jesteś tutaj

Podróż (online) inspirowana książką

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
27.01.2021

Podróż (online) inspirowana książką

Zapraszamy na cykl dziesięciu spotkań z książką, biografią wybitnych lub znanych osób będących inspiracją do podróży i wiedzy o kulturze.

podróż slajder.png

Podróż (online) inspirowana książką to cykl dziesięciu spotkań z książką - biografiami różnych znanych ludzi.

Najpierw zaprosimy Państwa do lektury, a następnie do odwiedzenia online miejsc, w których można podziwiać dzieła artystów lub miejsca, w których żyli i tworzyli. W skład jednego odcinka wchodzi krótka recenzja książki, opinie czytelników oraz linki do miejsca.

Serdecznie zapraszamy na ekscytujące podróże inspirowana książką:

1. Michał Anioł i jego boski dotyk - „Udręka i ekstaza” Irvinga Stona

Jako pierwszą proponujemy „Udrękę i ekstazę” Irvinga Stona, który kilka lat poświęcił na zebranie informacji na temat Michała Anioła. Zapraszamy na wycieczkę on-line do Kaplicy Sykstyńskiej, gdzie z bliska można podziwiać pracę mistrza. Jest także link do wykładu na temat tajemnic Kaplicy Sykstyńskiej.

2. Śladami Wielkiej Fridy Kahlo - „Frida” Barbara Mujica

Cel drugiej podróży to Meksyk. Po lekturze biografii Fridy Kahlo zapraszamy do zwiedzania Muzeum Fridy w Coyoacán w Meksyku oraz jej dzieł na platformie Google Arts & Culture.

3. Kobieca ikona - „Becoming. Moja historia” Michelle Obama

W trzeci dzień zimowych ferii zapraszamy na wycieczkę do Stanów Zjednoczonych. Czytając biografię Pierwszej Damy, jej drogi do Białego Domu z pewnościa ucieszy Was możliwość spaceru po najsłynniejszym domu w USA. Książka doczekała się także ekranizacji, która można zobaczyć na platformie Netflix.

4. Elżbieta II nieśmiertelnym symbolem Wielkiej Brytanii - „Prawdziwa królowa. Elżbieta II, jakiej nie znamy” Andrew Marr

Czwarta podróż to Anglia. Andrew Marr i napisana przez niego biografia „Prawdziwa królowa. Elżbieta II, jakiej nie znamy” zabierze nas na wycieczkę do Pałacu Buckingham. Spacerując po nim poznamy historię Wielkiej Brytanii, rządzącej dynastii oraz samą Elżbietę II.

5. Wysoka cena geniuszu van Gogha - „Pasja życia: Vincent van Gogh” Irving Stone

Piątego dnia ferii zapraszamy na wycieczkę do Holandii. Po lekturze biografii impresjonisty Vincenta van Gogha - jednego z największych malarzy w historii, wybierzemy się do Amsterdamu, aby zwiedzić muzeum Van Gogha i obejrzeć kolekcję 200 obrazów, 500 rysunków i 700 listów mistrza.

6. Wersal – symbol francuskiego kontrastu - „Król cieni” Eve De Castro

Dziś zapraszamy do lektury książki Eve De Castro „Król cieni” - opowieści o powstawania Wersalu i umacniania potęgi władcy z perspektywy zwykłych ludzi mieszkających w Paryżu oraz na wirtualną wycieczkę do Francji, gdzie obejrzymy jednen z najpiękniejszych na świecie pałaców i zwiedzimy ogrody wersalskie, które zajmują powierzchnię 800 hektarów wypełnionych posągami, fontannami, stawami, rabatami kwiatowymi i terenami leśnymi. 

7. Beksińscy – przeklęta rodzina - „Beksińscy : portret podwójny” Magdalena Grzebałkowska

Siódmego dnia ferii zapraszamy na wycieczkę po Polsce. Po lektorze biografii rodziny Beksińskich wybierzemy się do Galerię Zdzisława Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury.

8. Człowiek, który wyprzedził epokę - „Leonardo da Vinci. Zmartwychwstanie bogów” Dmitrij Mereżkowski 

Dziś ruszamy do Florencji, aby odwiedzić Muzeum Leonarda da Vinci, gdzie zaprezentowane są maszyny włoskiego artysty, jego rysunki i eksponaty związane z jego twórczością i życiem.

9. Tajemnicza kobieta z obrazu - „Dziewczyna z perłą” Tracy Chevalier

Ferie po mału dobiegają końca. Dziś zapraszamy do lektury książki  „Dziewczyna z perłą”, autorstwa Tracy Chevalier oraz wycieczkę po twórczości malarza Johannesa Vermeera.

10. Śladami Jane Austen - powieści „Duma i uprzedzenie”, „Rozważna i romantyczna,” oraz „Emma” Jane Austen

Ostatni dzień ferii spędzimy w Anglii, gdzie wraz z Jane Austen przemierzymy 10 miejsc ważnych dla autorki, aby lepiej poznać klimat jej książek. Podczas tej niezwykłej wycieczki będziecie okazja zobaczyć  Basildon Park oraz Belton House znany z „Dumy i uprzedzenia” czy Wioskę Lacock z „Emmy”.

Data wydarzenia: 
27.01.2021
Udostępnij: