Przejdź do treści

Jesteś tutaj

Projekcja Filmu „Happy end”, reż. Michael Haneke

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
05.10.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Projekcja Filmu „Happy end”, reż. Michael Haneke

Projekcja i debata w ramach projektu Biblioteka Movie. Filmowy Leksykon Psychologii

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi. Z jednej strony „Happy End” to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w filmach Hanekego (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc, władza technologii). Z drugiej zaś – diagnoza stanu społeczeństwa. „Happy End” to wybitne kino, na które składają się zarówno reżyseria jednego z największych mistrzów, jak kreacje gwiazd francuskiego kina: Isabelle Huppert („Elle”, „Pianistka”), Matthieu Kassovitza („Amelia”) i Jean – Louis Trintignanta („Miłość”).

Prelekcja i prowadzenie debaty: Małgorzata Osowiecka, psycholog, wykładowca na Uniwersytecie SWPS, doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich w SWPS. Kierownik grantu Narodowego Centrum Nauki Preludium „Wpływ kontaktu z poezją na twórcze myślenie”, zrealizowała grant Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Dynamika emocji w procesie twórczym”. Prowadzi ćwiczenia i konwersatoria z psychologii poznawczej, emocji i motywacji, psychometrii oraz diagnozy twórczości, a także treningi twórczości, kreatywnego pisania oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Debata po filmie dotyczyła będzie psychologii międzykulturowej, zgłębimy takie terminy jak:  konflikt międzypokoleniowy, dysfunkcja rodziny, władza technologii

Projekcja w ramach projektu Biblioteka Movie. Filmowy Leksykon Psychologii. Kolejne spotkania odbędą się 05.10.2018, 26.10.2018 oraz 07.12.2018.

Inspiracją do powstania tegorocznego projektu była książka „Filmowy leksykon psychologii” autorstwa Jolanty Pisarek i Pawła Fortuny. Tytuł projektu powstał w porozumieniu z wydawcą książki – Wydawnictwem Słowa i Myśli - oraz po akceptacji pomysłu przez autorów.

Partnerami projektu są Gutek Film, Wydawnictwo Słowa i Myśli oraz Koło Naukowe Studentów i Wykładowców SWPS Integra.

Wstęp wolny! Ilość miejsc ograniczona.

Data wydarzenia: 
05.10.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij:
Projekcja Filmu „Happy end”, reż. Michael Haneke | WOJEWÓDZKA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Gdańsku

Błąd

Komunikat

Created three snippet files based on configuration.
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.