Jesteś tutaj

Santorini

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
02.06.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Santorini

Prezentowane na wystawie fotografie są owocem zachwytu autora niepowtarzalnym miejscem – Santorini – wyspą, na którą od 20 w. p.n.e. nieustannie powraca życie pomimo nawiedzających ją kataklizmów. Z gruzów i popiołów wulkanicznych, okruchów po trzęsieniu ziemi powstają z mozołem tworzone osady i miejsca do życia.

Zmysłowe obrazy Andrzeja Wróblewskiego dalekie są od popularnych widoków z folderów turystycznych. Autor z dużą wrażliwością fotografuje miejsca i obiekty, które na pierwszy rzut oka przybierają niemal abstrakcyjne formy. Utrwala ułamki rzeczywistości zwracając uwagę na spektakl nieustającego przemijania. Rejestruje chwile i swoje emocje wyzwolone dzięki atmosferze miejsca.

Andrzej Wróblewski fotografią z przerwami zajmuje się od wczesnej młodości. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego od 1967. Współpracował jako fotoreporter z Kielecką Gazetą Codzienną. Fotografował i tworzył zasoby fotograficzne w rodzinnej firmie dla potrzeb reklamy, marketingu, prezentacji produktowej jak i publikacji w prasie specjalistycznej i katalogach. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych jak również publikacjach albumowych. Uczestniczył w wielu plenerach i konkursach fotograficznych i jest laureatem tychże.

Data wydarzenia: 
02.06.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: