Jesteś tutaj

"Sils Maria" Oliviera Assayasa

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
20.10.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

"Sils Maria" Oliviera Assayasa

W ramach Projektu Biblioteka Movie zapraszamy na projekcję filmu "Sils Maria" Oliviera Assayasa - film opowiadający o przeszłości, o tym jak sobie z nią radzimy i jak nas ukształtowała.

20 października (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Projektu Biblioteka Movie realizowanego we współpracy z firmą dystrybucyjną Gutek Film. Zaprezentujemy Państwu film Oliviera Assayasa  - "Sils Maria". Po projekcji rozmowę na temat prezentowanego obrazu poprowadzi Grzegorz Fortuna - laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych, filmoznawca, członek kolektywu VHS Hell.

Główną bohaterką filmu "Sils Maria" jest wybitna aktorka u szczytu sławy. Pewna siebie, a jednocześnie delikatna. Czuła i wymagająca. Zawsze w ruchu, w drodze z jednego planu filmowego na kolejny. Z jednego końca świata na drugi. Kilka dni, które nieoczekiwanie spędzi w Alpach w towarzystwie swojej młodej asystentki, a zarazem jedynej przyjaciółki i powiernicy, pozwoli jej na nowo zrozumieć siebie. Pod wpływem serii drobnych zdarzeń, spotkania z dawnym partnerem i kochankiem, konfrontacji z przeszłością, intymnych rozmów Maria Enders będzie gotowa zagrać największą życiową rolę. Samą siebie.

W rolach głównych oglądamy aktorki reprezentujące trzy aktorskie pokolenia. Marię Enders zagrała nagrodzona Oscarem Juliette Binoche, znana z wybitnych kreacji w filmach Kieślowskiego, Haneke i Szumowskiej. Partneruje jej Kristen Stewart, której światową popularność przyniósł występ w sadze „Zmierzch" – tutaj w wychwalanej przez krytykę, najdojrzalszej roli w swojej karierze, oraz osiemnastoletnia Chloë Moretz, jedna z najciekawszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia, znana z filmów Tima Burtona i Martina Scorsese.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona!

Data wydarzenia: 
20.10.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: