Jesteś tutaj

Spacer literacki z Barbarą Piórkowską

/
Data wydarzenia: 
08.08.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
12:00

Spacer literacki z Barbarą Piórkowską

Zapraszamy na wyjątkowy spacer po Wrzeszczu śladami „Kraboszek”, najnowszej powieści Barbary Piórkowskiej. Wydarzenie odbędzie się 8 sierpnia (sobota). Obowiązują zapisy!

Wydarzenia z "Kraboszek" rozgrywają się w przestrzeni bliżej nieokreślonej Akademii Medycznej, ale ptaki śpiewają, że pierwowzorem miejsca akcji była gdańska placówka, w której autorka spędziła miesiące leczenia podczas trudnej choroby. Usiany książkowymi kapliczkami park przed Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, były stadion Lechii przy ul. Traugutta, budynki UCK, w tym dawny Instytut Anatomii, w którym eksperymenty na ludzkim ciele przeprowadzał znany z "Medalionów" Nałkowskiej doktor Spanner - to tylko niektóre z  lokalizacji, które odwiedzimy.

Spacer poprowadzi autorka, pokaże miejsca będące dla niej inspiracją, opowie o powstawaniu tekstu i przeczyta fragmenty z książki swojej oraz innych pisarzy i pisarek odnoszących się do tej literackiej przestrzeni.

Zbiórka w sobotę, 8 sierpnia 2020 o godz. 12.00. Miejsce zbiórki zostanie podane osobom, które zapiszą się na wydarzenie. Spacer potrwa dwie godziny.

Obowiązuje ograniczona liczba miejsc. W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego, na spacery obowiązują zapisy. Należy zgłosić się mailowo, pisząc na adres: promocja@wbpg.org.pl, w tytule wpisując „Spacer Literacki – Wrzeszcz”.

By wziąć udział w wydarzeniu, należy zapoznać się z poniższymi zasadami:

 1. W spacerze mogą wziąć udział tylko osoby, które zapisały się wcześniej oraz przed imprezą przekazały uzupełnione i podpisane oświadczenie o stanie zdrowia. Celem przetwarzania danych osobowych zawartych w oświadczeniu jest zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego, w tym umożliwienia kontaktu z uczestnikiem oraz ułatwienia służbom sanitarnym dochodzenia epidemiologiczne na wypadek wykrycia, że osoba zakażona brała udział w wydarzeniu kulturalnym.
 2. Każdy uczestnik/uczestniczka spaceru musi dokonać indywidualnego zgłoszenia (przez formularz) ze względu na zgody na przetwarzanie swoich danych.
 3. Osoby, które zgłoszą chęć udziału, zostaną poinformowane o miejscu zbiórki.
 4. Na spacerach należy zasłaniać usta i nas (maseczką, przyłbicą lub chustką czy szalikiem) oraz zachować dystans społeczny: 2 m
 5. Jeżeli przed spacerem uczestnik:
  - zaobserwował u siebie objawy wskazujące na chorobę zakaźną,
  - jest w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny,
  - mieszka z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie,
  - w ciągu ostatnich siedmiu dni miał kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji
  zobowiązany jest do odwołania swojego uczestnictwa w spacerze.
Data wydarzenia: 
08.08.2020
Godzina rozpoczęcia: 
12:00
Udostępnij: