Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Przemysławem Semczukiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
22.02.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Przemysławem Semczukiem

Seryjni mordercy, napady na banki, porwania… O kryminalnych sensacjach opowie Przemysław Semczuk, autor książek ujawniających kulisy PRLu. Zapraszamy! Spotkanie tylko dla dorosłych!

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego dowiemy się więcej o zainteresowaniach naszego gościa, Przemysława Semczuka, który od lat zajmuje się tematem seryjnych zabójców: Wampira z Zagłębia, Wampira z Krakowa, Frankensteina. Będziemy też mieli okazję zobaczyć film dokumentalny "Wampir" (z 1982r.), niedostępny dotąd szerokiej publiczności. Autor przygotował dla swoich czytelników konkurs, w którym do wygrania będzie jedna z jego książek.

Przemysław Semczuk (ur. 1972) – dziennikarz i publicysta zajmujący się głównie historią PRL. Publikował na łamach tygodników „Newsweek” i „Wprost”, obecnie współpracuje z miesięcznikiem „Wysokie Obcasy Extra”. Autor książek Czarna wołga. Kryminalna historia PRL, Maluch. Biografia, Zatajone katastrofy PRL, Magiczne dwudziestolecie, Wampir z Zagłębia - za którą otrzymał Kryształową Kartę Polskiego Reportażu podczas Festiwalu Reportażu w Lublinie.

W 2017 roku ukazała się jego najnowsza książka "Kryptonim Frankenstein" której bohaterem jest Joachim Knychała, śląski „Frankensteina”, seryjny morderca z Piekar Śląskich.

 

Autor zdjęcia: Maksymilian Rigamonti

Data wydarzenia: 
22.02.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: