Jesteś tutaj

VI Spotkanie Kreatywnego Klubu Książki "Włam się do mózgu"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.03.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

VI Spotkanie Kreatywnego Klubu Książki "Włam się do mózgu"

Czy przygotowujemy uczniów, by wiedzieli jak zdać egzamin, czy jak się uczyć? Czy faktycznie, jak powiedział Sebastian Leinter, nie ma złych uczniów, są tylko mizerne metody nauczania? I w końcu – jak skutecznie uczyć uczenia się? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas kolejnego spotkania KKK.

Punktem wyjścia do dyskusji będzie książka Radka Kotarskiego „Włam się do mózgu”, zaś w panelu wezmą udział: Magdalena Buda – twórcza germanistka, liderka Kreatywnej Pedagogiki, blogerka edukacyjna (Frau Buda), ilustratorka; dr Katarzyna Vitkovska – polonistka, rusycystka, kierująca się w pracy z uczniami upodobaniami ich… mózgów oraz dr Wojciech Glac – neurobiolog, którego pasją jest uczenie oraz popularyzacja nauki. 


Magdalena Buda – 

nauczycielka – germanistka. Liderka Gdańskiego Projektu Kreatywna Pedagogika. Prowadzi zajęcia kreatywności dla nauczycieli. Pracuje w ZSO8 w Gdańsku. Autorka programów edukacyjnych i szkoleń, zawsze aktywizujących i praktycznych. Propagatorka tutoringu i sieciowania, które wprowadza w życie. Oprócz nauczania języka obcego, ceni sobie pracę wychowawcy, przygotowuje godziny wychowawcze na prawie każdą okazję. Prowadzi autorski blog edukacyjny Frau Buda (fraubuda.wordpress.com) oraz współtworzy blog Kreatywnej Pedagogiki (kreatywnapedagogika.wordpres.com). Ilustratorka książek. Wykorzystuje myślenie wizualne na lekcjach z uczniami i w pracy z nauczycielami. Znana z tego, że ciągle coś wymyśla dla swoich uczniów, co więcej - sama tworzy pomoce dydaktyczne, które są nie tylko praktyczne, ale też obowiązkowo pięknie zaprojektowane.

buda.png


dr Katarzyna Vitkovska –

nauczycielka polonistka, rusycystka, etyczka, uczestniczka Kreatywnej Pedagogiki, doktorka nauk humanistycznych. Wychowawczyni 8 klasy. Prywatnie i z dziećmi praktykuje mindfulness, myślografię i inne wizualne metody uczenia się, komunikację empatyczną i pisanie haiku. 

vitkovska.png


dr Wojciech Glac – 

neurobiolog, jego pasją jest uczenie, najczęściej z wykorzystaniem niestandardowych metod i narzędzi, szeroko wykorzystuje gamifikację w edukacji od 2013 r. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli w zakresie neurobiologii uczenia się, gamifikacji, nowych technologii i gier w edukacji (eduplus.com.pl). Uczestniczy aktywnie w wielu akcjach i programach popularyzatorskich, każdego roku prowadzi kilkadziesiąt wykładów i warsztatów o tematyce neurobiologicznej. Jest organizatorem Dni Mózgu w Trójmieście (od 2011 r.) oraz cyklu ogólnopolskich Konferencji Dydaktyki Akademickich „Ideatorium” na Uniwersytecie Gdańskim (od 2013 r.). Laureat nagrody "Nauczyciel Roku" im. Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego (2012 r.) oraz nagrody "Nauczyciel Roku na Wydziale Biologii UG" (2012 r.). Współautor kursu internetowego dla nauczycieli wydawnictwa Operon „Zostań Mistrzem Gry! Grywalizacja w edukacji” (2016 r.). Ekspert w międzynarodowym projekcie „INDOPED - aktywne metody nauczania w indonezyjskich uczelniach wyższych” (lata 2015-2018) w zakresie wdrażania grywalizacji.

glac.png

Data wydarzenia: 
28.03.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: