Jesteś tutaj

Wideo spotkanie z Justyną Bednarek

/
Data wydarzenia: 
02.04.2021
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Wideo spotkanie z Justyną Bednarek

Zapraszamy na spotkanie z Justyną Bednarek, autorką bestsellerowej książki dla dzieci „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek”

Napis: 2 kwietnia 2021, godz. 18:00. Spotkanie z Justyną Bednarek. Hasztag GdanskCzyta. Na zdjęciu kobieta. To Justyna Bednarek. Trzyma w rękach planszę z napisem: Chodzędobiblioteki. Za nią stoi duży regał z książkami.

Chyba wszyscy słyszeli o „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek”! Nie bez powodu ta książka trafiła na listę lektur szkolnych i podbija serca młodych czytelników.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej zapraszamy na spotkanie z Justyną Bednarek, dzięki której możemy cieszyć się skarpetkowymi przygodami!

Spotkanie będzie można obejrzeć 2 kwietnia 2021. godz. 18:00 na naszym kanale YouTube (WBPGdańsk) oraz profilu na Facebooku.

Zapraszamy!

Z wykształcenia jest romanistką, ale od lat pracuje jako dziennikarka, tłumaczka i redaktorka w pismach kobiecych.

Jej debiutanckie „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" z ilustracjami Daniela de Latoura zdobyły Nagrodę Literacką m.st. Warszawy i miano Najlepszej Książki Dziecięcej w konkursie „Przecinek i Kropka", a także nominację w konkursie IBBY 2015. Walczyły też o tytuł Najpiękniejszej Książki Roku Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. W serii Latawiec wydawnictwa ukazała się także jej kulinarno-detektywistyczna  opowieść „Pięć sprytnych kun”,  również w opracowaniu graficznym Daniela de Latoura, oraz „Bajki muzyczne” z mistrzowskimi ilustracjami Józefa Wilkonia i nowa część przygód skarpetek. 

Nie zrobiła doktoratu w Szkole Nauk Społecznych (choć zaczęła), za to urodziła troje dzieci: Bartka, Antka i Basię. Mieszka w małym domku na warszawskich Bielanach, do którego dostępu broni bardzo brzydki rudy kundelek o imieniu Merda. 

Opis pochodzi ze strony Wydawnictwo Poradnia K

Data wydarzenia: 
02.04.2021
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: