Jesteś tutaj

Wideo spotkanie z Sebastianem Milą

/
Data wydarzenia: 
04.04.2021
,
Godzina rozpoczęcia: 
19:00

Wideo spotkanie z Sebastianem Milą

O realiach i kulisach życia piłkarza, życiowych wyborach i zakrętach Sebastian Mila opowiedział Włodzimierzowi Machnikowskiemu, dziennikarzowi sportowemu Radia Gdańsk. Zapraszamy!

Mężczyzna w garniturze siedzi przy stoliku pełnym książek. Patrzy prosto w obiektw, lekko się uśmiecha.To książka autorów: Leszek Milewski Sebastian Mila  pod tytułem"Sebastian Mila. Autobiografia".

Świat piłkarski bardziej słodki czy gorzki?

Jakie mogą być powody napisania autobiografii ? Czy to wykorzystanie okazji? Próżność? A może coś jeszcze? I czy przed 40-tką to nie za wcześnie? W końcu sportowe (auto)biografie piszą globalne osobowości, ludzie powszechnie rozpoznawalni. Czy wystarczy do tego być piłkarzem, który pokonał Niemców i wyeliminował z rozgrywek Pucharu UEFA Manchester City?

Te dwa wydarzenia opisują Sebastiana Milę, piłkarza reprezentacji Polski oraz zawodnika klubów polskich i zagranicznych, a obecnie dziennikarza i komentatora telewizyjnego. Swoje doświadczenia sportowiec opisał w autobiografii „Sebastian Mila” z wiele mówiącym podtytułem: „Słodko-gorzki świat piłki nożnej”.

Dwóch mężczyzn rozmawia w czytelni. To Włodzimierz Machnikowski, dziennikarz i Sebastian Mila, piłkarz. Ich rozmowę nagrywa mężyczna, które widać po lewej stronie zdjęcia.

O realiach i kulisach życia piłkarza, życiowych wyborach i zakrętach tych opisanych w książce oraz niepowszechnie znanych Sebastian Mila opowiedział w rozmowie z Włodzimierzem Machnikowskim, dziennikarzem sportowym Radia Gdańsk. Zapraszamy do obejrzenia.
Premiera w niedzielę 4 kwietnia o godz. 19:00

A już teraz zapraszamy do wysłuchania pięciu literackich faktów o Sebastianie Mili:

Spotkanie z Sebatianem Milą:

Materiał zarejestrowany w Czytelni Biblioteki Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

Mężczyzna w garniturze podpisuje książkę. To Sebastian Mila składa autograf na swojej autobiografii. Siedzi w fotelu, za nim regały z książakmi.

Dossier Sebastiana Milii

Koszalinianin urodzony 10 lipca 1982 r. Piłkarz grający na pozycji pomocnika. Wicemistrz młodzieżowych Europy U-16 oraz mistrz Europy U-18 z reprezentacją biało-czerwonych. 38-krotny reprezentant Polski w kadrze seniorskiej. Strzelec 8 bramek w biało-czerwonym trykocie. W karierze klubowej grał w siedmiu polskich i dwóch europejskich klubach piłkarskich wybiegając na boiska 487 razy i strzelając 71 goli. Obecnie dziennikarz i komentator telewizyjny.

Data wydarzenia: 
04.04.2021
Godzina rozpoczęcia: 
19:00
Udostępnij: