Jesteś tutaj

WIELOSTRONNI: Elżbieta Rutkowska – warsztaty „Czytanie w pryzmacie. Rozmywanie uniwersalności doświadczeń”

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
22.05.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

WIELOSTRONNI: Elżbieta Rutkowska – warsztaty „Czytanie w pryzmacie. Rozmywanie uniwersalności doświadczeń”

Zapraszamy na warsztaty z Elżbietą Rutkowską pt. „Czytanie w pryzmacie. Rozmywanie uniwersalności doświadczeń”, które odbędą się w ramach festiwalu literatury równościowej „Wielostronni” 22 maja (środa) o godzinie 17.00 w Bibliotece pod Żółwiem (ul. Św. Ducha 111/113).

Do jakich książek sięgamy? Jak budujemy listę lektur i czyje doświadczenia chcemy poznać? Jak rozumiemy bohaterów powieści, i czy potrafimy być świadomi, a co nieodłączne, również krytyczni wobec „neutralnej uniwersalności” czytanych powieści?

Podczas spotkania zastanowimy się, jak nie popaść w pęta uniwersalności doświadczeń i zobaczyć brata oraz siostrę w bohaterach pisarzy/rek. Nasze granice wyznaczy wrażliwość, a nie poziom stężenia melaniny czy przestrzegania norm społecznych.

Sprawdzimy, jakie książki przemawiają do naszej duszy i gdzie następuje załamanie światła w pryzmacie.

Warsztat poprowadzi Elżbieta Rutkowska, animatorka i dziennikarka. Ukończyła specjalizację prasową i reportażową na Pomagisterskich Dziennych Studiach Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Przez sześć lat współpracowała z Telewizją Polską S.A., przygotowując cykle tematyczne, magazyny, reportaże oraz filmy dokumentalne. Prowadziła warsztaty dziennikarskie dla Fundacji Nowe Media. W Krytyce Politycznej od 2012. Od maja 2014 szefowa Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Zapisy pod adresem: anna_gluszek@wbpg.org.pl

Data wydarzenia: 
22.05.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: