Jesteś tutaj

WIELOSTRONNI: Spotkanie autorskie z Bartoszem Żurawieckim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
20.05.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
19.00

WIELOSTRONNI: Spotkanie autorskie z Bartoszem Żurawieckim

W ramach festiwalu literatury równościowej „Wielostronni” zapraszamy 20 maja (poniedziałek) na godzinę 19.00 na spotkanie autorskie z Bartoszem Żurawieckim.

Bartosz Żurawiecki – polski kulturoznawca, dziennikarz, krytyk filmowy, felietonista, pisarz i dramaturg. W 1997 ukończył kulturoznawstwo ze specjalizacją filmową i teatralną na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1990 rozpoczął pracę na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego Poznańskiego Przeglądu Teatralnego. W latach 1995–1996 był sekretarzem redakcji dwutygodnika literackiego Nowy Nurt. Od 1992 pisał dla dziennika Gazeta Wyborcza. Od 1995 przez pięć lat w jej poznańskim oddziale zajmował się redagowaniem stron poświęconych kulturze w dodatku Co jest grane i wydawanej podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Malta” – „Gazety na Maltę”. Od 2000 był stałym współpracownikiem miesięcznika „Film”, a po zamknięciu pisma (2013) objął dział recenzji miesięcznika Kino.

W trakcie kariery zawodowej jego teksty pojawiały się m.in. w tygodnikach Przekrój, Tygodnik Powszechny i Odra, miesięcznikach Charaktery, Dialog, Kino, Teatr i Didaskalia oraz w magazynach Aktivist i Ha!art. Był stałym felietonistą serwisów filmowych portali Onet.pl i Wirtualna Polska. Obecnie publikuje w dwumiesięcznika Replika (jest w składzie redakcji) i na stronie kanału Ale Kino+, gdzie ma autorski blog filmowy Czego nie widać. W 1996 został laureatem Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodego krytyka filmowego. W 2001 był jednym z założycieli Kampanii Przeciw Homofobii (KPH)..

W 2005 zadebiutował powieścią Trzech panów w łóżku, nie licząc kota. W tym samym roku wydał zbiór dramatów Erotica alla polacca. Nowele dramatyczne. Jego kolejne książki to Ja, czyli 66 moich miłości, Nieobecni i Do Lolelaj. Jest także współautorem książek Homofobia po polsku, Autorzy polskiego kina i Parametry pożądania: kultura odmieńców wobec homofobii.

Data wydarzenia: 
20.05.2019
Godzina rozpoczęcia: 
19.00
Udostępnij: