Jesteś tutaj

American Corner Gdańsk (Targ Rakowy 5/6)

American Corner Gdańsk (Targ Rakowy 5/6)

O nas

O Placówce

American Corner Gdańsk, otwarty w lipcu 2008 roku, jest placówką powstałą w wyniku współpracy WiMBP w Gdańsku z Ambasadą Amerykańską w Warszawie.

Jesteśmy jedną z ponad 400 tego typu placówek na świecie i jedną z sześciu w Polsce. Naszym głównym celem jest przybliżanie ogólnej wiedzy na temat kultury, historii, trendów i zjawisk społecznych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Księgozbiór

Nasz księgozbiór składa się z beletrystyki, albumów, książek popularnonaukowych i jest podzielony na 38 działów takich jak np.: Biography, Crime, Psychological Literature, Classical Novel, Politics. Cały księgozbiór jest w języku angielskim, wyłącznie amerykańskich autorów. Dysponujemy również kolekcją audiobooków, filmów w formacie DVD i blu-ray oraz udostępniamy amerykańskie czasopisma.

Czasopisma: Time, Forbes, Vogue, Teen Vogue, O, The Oprah Magazine, Architectural Digest, Allure, National Geographic.

Dział YLRC (Young Learners Resource Center)

To część działu księgozbioru składający się z pomocy dydaktycznych dla nauczycieli. W jego skład wchodzą podręczniki, literatura dziecięca i młodzieżowa  oraz materiały dydaktyczno-plastyczne przydatne  do  prowadzenia zajęć. Przy dziale YRLC, można na miejscu skorzystać z urządzenia, które znajduje się w prawie każdej amerykańskiej szkole czy bibliotece. Mark IV Roller Die Cutting Machine, to maszyna do wycinania form z papieru przydatnych do dekoracji, scrapbookingu czy innych form plastycznych.

Centrum Doradztwa Edukacyjnego 

To co odróżnia nas od innych placówek bibliotecznych to fakt, iż pełnimy funkcję Centrum Doradztwa Edukacyjnego. Udzielamy podstawowych informacji na temat podejmowania przez Polaków studiów na terenie Stanów Zjednoczonych, pośredniczymy w kontakcie z doradcami edukacyjnymi  w Ambasadzie, Konsulacie Amerykańskim oraz Komisji Fulbrighta. Posiadamy również bogaty zbiór materiałów informacyjnych i testów językowych.

Działalność kulturalna

Gdański „kącik amerykański” to przestrzeń w której organizujemy: warsztaty dla młodzieży, spotkania z ciekawymi ludźmi, prelekcje, wystawy i łączymy się online ze speakerami z całego świata. Spotkania (w zależności od prowadzącego) odbywają się w języku polskim lub angielskim i skierowane są do wszystkich zainteresowanych amerykańską kulturą, studiami w USA, nowymi technologiami i światowymi trendami. Przy naszym Cornerze działa darmowy klub konwersacji dla dorosłych.

Dostęp do wszystkich zasobów oraz usług w American Corner Gdańsk jest bezpłatny!

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek: 9.00-17.00
Wtorek: 9.00-17.00
Środa: 9.00-15.00
Czwartek: 9.00-17.00
Piątek: 9.00-17.00
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne
Dane kontaktowe: 

Targ Rakowy 5/6

80-806 Gdańsk Śródmieście

te. +48-58/301 0800

e-mail: american_corner@wbpg.org.pl

kierownik: Dominika Dowgiert

Zdjęcie: 
Punkt na mapie: 

Powiązane aktualności