Jesteś tutaj

Gabinet Szanghajski (Targ Rakowy 5/6)

Gabinet Szanghajski (Targ Rakowy 5/6)

O nas

O Placówce

Gabinet Szanghajski powstał w ramach międzynarodowego projektu Window of Shanghai i jest miejscem skupiającym literaturę dotyczącą Chin. Wśród zebranego księgozbioru pochodzącego z darów Shanghai Library i Konsulatu Generalnego Chińskiej Republiki Ludowej oraz z zakupu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, znajdują się pozycje beletrystyczne oraz popularnonaukowe w językach: chińskim, angielskim, francuskim, niemieckim oraz polskim, a także pozycje dwujęzyczne (głównie chińsko-angielskie). Ponadto oferujemy dostęp do bazy ebooków Shanghai Library. Zbiory te pomagają  poszerzać horyzonty wiedzy  na temat kultury i tradycji Chin, poprzez bogato wydane albumy fotograficzne obrazujące geografię  i architekturę Państwa Środka.

Celem Gabinetu Szanghajskiego jest gromadzenie literatury przedmiotu oraz popularyzacja kultury i tradycji Chin podczas  spotkań  i warsztatów  z podróżnikami, artystami i autorami książek.

Gabinet Szanghajski współpracuje z Shanghai Library, Uniwersytetem Gdańskim – Centrum Studiów Azji Wschodniej, Konsulatem Generalnym ChRL w Gdańsku oraz Szkołą Języków Azjatyckich Mandarynka.

Zapraszamy do współpracy również osoby prywatne, które kierowane pasją, chciałyby w różnoraki sposób podzielić się z nami doświadczeniami związanymi z Państwem Środka.

Regulamin korzystania z Gabinetu Szanghajskiego

 

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek: 9.00-19.00
Wtorek: 9.00-19.00
Środa: 9.00-15.00
Czwartek: 9.00-19.00
Piątek: 9.00-19.00
Sobota: 9.00-15.00
Niedziela: nieczynne
Dane kontaktowe: 

Targ Rakowy 5/6

80-806 Gdańsk Śródmieście

tel. 58 301-48-11 wew. 243

e-mail: gabinet_szanghajski@wbpg.org.pl

kierownik: Anna Kusiak

e-mail: anna_kusiak@wbpg.org.pl

Zdjęcie: 
Punkt na mapie: 

Powiązane aktualności