Jesteś tutaj

Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych (ul. Czerwony Dwór 21)

Punkt na mapie: 

Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych (ul. Czerwony Dwór 21)

O Placówce

Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych istnieje od 1991 roku. Powstał z myślą o osobach ze specjalnymi potrzebami czytelniczymi.

Udostępniamy książki mówione w formie kaset magnetofonowych oraz audiobooków w formacie CD, MP3 i standardzie DAISY. Oferta ta skierowana jest do osób z różnymi niepełnosprawnościami (szczególnie z dysfunkcjami wzroku) oraz do osób z dysleksją. Zapraszamy również ludzi starszych, którym czytanie sprawia trudności. Pełen spis tytułów znajduje się w katalogu on-line. Należy przez opcję "wyszukiwanie proste" zaznaczyć typ dokumentu: "książka mówiona elektroniczna" lub "książka mówiona kaseta magnetofonowa".

Wypożyczamy także literaturę przedmiotową z zakresu psychologii, socjologii, pedagogiki i rehabilitacji oraz czasopisma specjalistyczne dotyczące problematyki osób niepełnosprawnych. Z tej oferty mogą korzystać wszyscy czytelnicy.

Osobom chorym, samotnym (z terenu Gdańska), które mają problemy z wyjściem do biblioteki, możemy dostarczyć książki do domu.

Obok typowej działalności bibliotecznej, prowadzimy również zajęcia terapeutyczne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego pedagoga oraz współpracujących z Ośrodkiem terapeutów.

Czasopisma udostępniane w Ośrodku: Biblioteka w Szkole, Biblioterapeuta, Integracja,  Szkoła Specjalna, Wspólne Tematy, Świat Ciszy, Wspólne Tematy, Niepełnosprawność, Nasze Sprawy, Cross, Bardziej Kochani.

Godziny otwarcia: 

Godziny pracy w okresie świątecznym:

24.12 (Wigilia) czynne do godziny 14.00.

31.12 (Sylwester) czynne do godziny 15.00.

Poniedziałek: 11.00-17.00
Wtorek: 11.00-17.00
Środa: 9.00-15.00
Czwartek: 11.00-17.00
Piątek: 10.00-16.00
Sobota:  
Niedziela:  
Dane kontaktowe: 

ul. Czerwony Dwór 21

80-376 Gdańsk

tel. 58 557-46-84

e-mail: os_czytniepelnospr@wbpg.org.pl

kierownik: Dorota Domeracka

Zdjęcie: 

Powiązane aktualności