Jesteś tutaj

Projekcje

"Granica" reż. Ali Abbasi

Granica” to porywająca adaptacja opowiadania pochodzącego ze zbioru „Papierowe ściany” Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy, autora bestsellerowej książki „Wpuść mnie”, na podstawie której powstał słynny horror „Pozwól mi wejść”.

Data wydarzenia: 
05.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Teneryfa znana i nieznana

Teneryfa to największa i najludniejsza wyspa pochodzenia wulkanicznego w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Choć geograficznie leży na Atlantyku, około 300 km od Afryki, jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę UNESCO: wulkan Teide oraz zabytkowe miasto La Laguna. Miasto Candelaria to cel popularnych pielgrzymek do Sanktuarium Matki Boskiej z Candelarii – patronki Wysp Kanaryjskich. Prawie połowa wyspy jest objęta ochroną.

Data wydarzenia: 
05.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Składniki szczęścia - Potęga

W trudnych chwilach potrzebujemy wsparcia i siły by radzić sobie z wyzwaniami życia. Jednak największe wsparcie jest nam potrzebne w czasie gdy musimy spotkać się ze swoimi słabościami i dokonać pozytywnych zmian. W takim momencie poszukujemy KOGOŚ lub CZEGOŚ by wzmocnić się, napełnić i spojrzeć z innej perspektywy. Czasami jest to drugi człowiek, czasami natura, czasami zabawa, a czasami pobycie ze sobą i wewnętrzna refleksja. Poszukujemy źródła, z którego moglibyśmy czerpać siłę, inspiracje, spokój i zrozumienie. Zapraszamy na doświadczenia swojej wewnętrznej podróży do Źródła Potęg.

Data wydarzenia: 
26.03.2019
Udostępnij:
Więcej

Muzyka na Bałkanach - wpływy, inspiracje, tradycje

Muzyka bałkańska charakteryzuje się niesamowitym duchem. To porywa do tańca, to znów wprawia w zadumę, a na pewno porusza serca. Dzięki prelekcji będzie można poznać zjawisko muzyki bałkańskiej w stopniu nieco bardziej zaawansowanym od znajomości twórczości Gorana Bregovicia.

 

Wydarzenie zorganizowane w ramach cyklu „Poznać Bałkany”.

 

Data wydarzenia: 
13.03.2019
Udostępnij:
Więcej

Biblioteka Movie. Mówi o literaturze. Projekcja filmu „Młodość Astrid"

Prezentowany na Gali Specjalnej podczas 68. MFF w Berlinie oraz zwycięzca festiwalu Transatlantyk. Porywająca biografia ikony literatury młodzieżowej - Astrid Lindgren to nowy film wybitnej duńskiej reżyserki Pernille Fischer Christensen. Autorki „Rodziny”, „Telenoweli” i „Kogoś, kogo kochasz”.

W rolę tytułową brawurowo wciela się Alba August, duńska aktorka znana w Polsce z serialu kryminalnego „Zakładnicy z metra”.

Data wydarzenia: 
15.03.2019
Udostępnij:
Więcej

Wileński Kaziuk we wrzeszczańskim stylu

Kolczyki, koguciki

A kwiatów cały stos,

Tu w kształcie serc pierniki, więc kup, gdyś wsadził nos.

 

Nawiązując do tradycyjnych wileńskich jarmarków św. Kazimierza, po raz kolejny serdecznie zapraszamy na Kaziukowe spotkanie we wrzeszczańskim stylu.

 

Obchodom tegorocznego Kaziuka towarzyszyć będą:

  • Uśmiech Wilna - Koncert zawodowych muzyków z Gdańska (w repertuarze m.in. utwory kompozytorów związanych z Kresami Wschodnimi dawnej Rzeczypospolitej)

Data wydarzenia: 
01.03.2019
Udostępnij:
Więcej

Garść Tajlandii, odrobina Kambodży i szczypta Chin. Historia pewnej wyprawy

Damian Stankiewicz opowie o swoich przygodach podczas wyprawy do Azji Południowo-Wschodniej. Opowieściom będzie towarzyszyć pokaz zdjęć oraz
artefaktów zebranych podczas podróży.

Damian Stankiewicz - poszukiwacz przygód, na co dzień jest związany z Katedrą Slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim.

Data wydarzenia: 
21.02.2019
Udostępnij:
Więcej

Tradycyjny tatuaż chorwacki

Zapraszamy wszystkich miłośników Chorwacji na spotkanie z dr Natalią Wyszogrodzką z Katedry Slawistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas prezentacji poznamy tradycyjny tatuaż chorwacki.

W Bośni podczas okupacji przez Imperium Otomańskie powstała tajna katolicka sekta, której członkowie oznaczali się tatuując na swoich ramionach, palcach, klatkach piersiowych i czołach krzyże i inne ornamenty. Wierzyli, że takie praktyki otoczą ich duchową opieką i ochronią przed oprawcą.

Wydarzenie zorganizowane w ramach cyklu „Poznać Bałkany”.

Data wydarzenia: 
13.02.2019
Udostępnij:
Więcej

Ferie w bibliotece

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piatku - od 11 do 22 lutego od godz. 12.00

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 – 10 lat

UWAGA! NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA (oprócz spotkań z grami planszowymi) OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!!!

Pierwszy tydzień ferii
11 lutego – "Zimowa gra planszowa" - warsztaty tworzenia gier planszowych

Data wydarzenia: 
11.02.2019
Udostępnij:
Więcej

Kino Wileńskie

W programie film o św. Kazimierzu oraz 3 przedwojenne filmy o Wilnie: polski film z lat dwudziestych, niemiecki film z 1936 roku o Jarmarku Kaziukowym i zabytkach Wilna oraz amerykański film z 1939 roku o społeczności żydowskiej w Wilnie. Mogą być zaprezentowane również archiwalne zdjęcia wykonane podczas gdańskiego "Kaziuka" organizowanego przez Towarzystwo.
Data wydarzenia: 
07.02.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Projekcje