Jesteś tutaj

Projekcje

Tajlandia - kraj uśmiechniętych ludzi

Tajlandia - kraj uśmiechniętych ludzi, dżungli, węży, gór, wodospadów, świątyń, domków dla duchów, masaży. Swoją opowieść o tym miejscu zaprezentuje nam Krzysztof Jurkiewicz – miłośnik aktywnej turystyki rowerowej i pieszej (głównie górskiej) oraz literatury podróżniczej; znakarz szlaków turystycznych PTTK, instruktor szachowy, uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów szachowych. Podróżnik zwiedził już ponad 30 krajów, pokonując rowerem ponad 120 tysięcy kilometrów. Serdecznie zapraszamy!

Data wydarzenia: 
11.01.2019
Udostępnij:
Więcej

Tradycje bożonarodzeniowe na Bałkanach

Zapraszamy na spotkanie poświęcone bożonarodzeniowym tradycjom na Bałkanach, o których opowie mgr Ewelina Chacia, która jest pracownikiem Katedry Slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim.

 

Wydarzenie zorganizowane w ramach cyklu "Poznać Bałkany".

Data wydarzenia: 
12.12.2018
Udostępnij:
Więcej

Koloryt i magia Czarnej Afryki

Prezentacja zebrana podczas licznych afrykańskich wypraw, przedstawienie przepraw przez wilgotne lasy równikowe, sawannę czy Wielki Rów Afrykański, wzbogacone opowieściami o różnych plemionach, rytuałach obrzędach, mitach i magiach na Czarnym Lądzie.

Data wydarzenia: 
14.12.2018
Udostępnij:
Więcej

Śladami Jezusa

Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem, Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Golgota, Kafarnaum oraz inne miejsca, znane nam z Pisma Świętego, w których przebywał Jezus - o tym opowie Marek Dąbrowski, gdański bloger i podróżnik, piszący bloga "Ścieżki mojego świata" na spotkaniu w bibliotece. Tematyka nieprzypadkowo wpisuje się w klimat nadchodzących świąt.

Data wydarzenia: 
13.12.2018
Udostępnij:
Więcej

Pokaz filmu „Heavy Trip”

Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną pasją jest śpiew w meta-lowym zespole Impaled Rektum. Panowie grają razem od 12 lat i nigdy nie dobrnęli do zagrania koncertu. Pewnego dnia odwiedza ich szef wielkiego metalowego festiwalu z Norwegii. Członkowie zespołu podejmują decyzję - teraz albo nigdy. Kradną furgonetkę, zabierają perkusistę ze szpitala psychiatrycznego i ruszają na festiwal. (Opis z Warszawskiego Festiwalu Filmowego)

Data wydarzenia: 
06.12.2018
Udostępnij:
Więcej

Podróże z książką - Na Jedwabnym Szlaku

Upalna Azja Centralna to spotkanie wielu kultur. Na rubieżach dawnego Sajuza narody starają się odnaleźć w nowych reżimach. Stepy Kazachstanu, góry Kirgizji, a także tadżyckie jeziora i uzbeckie zabytki - to wszystko skusiło również naszą Olę, która podczas najbliższego spotkania "Podróże z książką" opowie o swojej sierpniowej, środkowoazjatyckiej ekspedycji. 
 
Data wydarzenia: 
04.12.2018
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Edytą Stępczak

BURKA W NEPALU NAZYWA SIĘ SARI to prezentacja na temat nepalskich kobiet, ich statusu w rodzinie i społeczeństwie oraz o nieznanym obliczu Nepalu.To zarazem tytuł książki, która zrywa z wizerunkiem Nepalu powielanym w folderach turystycznych, burzy mity i stereotypy. Historie fascynujących Nepalek opisane w tym reportażu dowodzą, że z dala od cliché Sherpów, opiewanych od lat w literaturze jako herosi, Nepal skrywa innych, dotąd anonimowych bohaterów - kobiety.
Data wydarzenia: 
28.11.2018
Udostępnij:
Więcej

"Czerwony żółw" reż. Michael Dudok de Wit

Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju? Legendarne japońskie Studio Ghibli („Spirited Away: W krainie Bogów”) przedstawia animację „Czerwony żółw”: urzekającą baśń dla dorosłych, która została nagrodzona w Cannes, nominowana do Oscara i zwyciężyła w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów.

Data wydarzenia: 
07.12.2018
Udostępnij:
Więcej

"Egipt - nie tylko Nil, Sfinks i Piramidy" - spotkanie podróżnicze

Anna E. Baranowska – historyk sztuki i anglista, w ramach pisania doktoratu o wizerunkach świętych lekarzy w sztuce Bizancjum, przemierzyła bezdroża wielu krajów śródziemnomorskich i Bliskiego Wschodu. Spędziła kilkanaście miesięcy w Thessalonikach, wielokrotnie przemierzyła Grecję, była na Krecie, Chios, Thasos, Korfu, Cyprze, także na Sycylii, kilkakrotnie przemierzyła Turcję, była w Gruzji, dwukrotnie w Syrii, a także w Libanie i Jordanii.
Data wydarzenia: 
07.12.2018
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Projekcje