Jesteś tutaj

afera kryminalna

Gość specjalny - Stefan Ahnhem

Stefan Ahnhem wychowywał się w południowej części Szwecji – w mieście Helsingborg, w którym toczy się akcja jego pierwszej powieści, "Ofiara bez twarzy". "Dziewiąty grób" to jego druga powieść kryminalna z głównym bohaterem Fabianem Riskiem. Obie powieści były świetnie przyjęte przez szwedzkich czytelników, sprzedały się w nakładzie ponad 200 000 egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 15 języków.

Data wydarzenia: 
21.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Gość specjalny - Johan Theorin

Kryminał szwedzki – seria ze strachem, to spotkanie zarówno dla tych, którzy świetnie znają twórczość Johana Theorina, ale także dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją czytelniczą przygodę z kryminałem skandynawskim.

Data wydarzenia: 
20.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Afera Kryminalna 2017 - PROGRAM FESTIWALU

Afera Kryminalna to festiwal kryminału, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka. Od początku swojego istnienia festiwal gościł najznamienitszych twórców kryminału, thrillera i sensacji. Wśród nich są i mistrzowie, i uczniowie, autorzy z wieloletnim dobytkiem literackim i debiutanci, profesjonaliści przekazujący wiedzę wartą wykorzystania w tym gatunku i pasjonaci intelektualnej gry. Bo kryminał to przede wszystkim dobra zabawa, mistrzostwo warsztatu i wiedza.

Data wydarzenia: 
19.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Markiem Krajewskim

Marek Krajewski – pisarz, filolog klasyczny. Przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował, aby poświęcić się wyłącznie pisaniu książek. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Ich przekłady ukazały się w dziewiętnastu krajach. Laureat m.in. Paszportu „Polityki", Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wielkiego Kalibru. Otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia.

Data wydarzenia: 
21.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Jakub Żulczyk - popularny pisarz młodego pokolenia. Pochodzi z Nidzicy, ukończył studia dziennikarskie na UJ. Współpracownik pism „Lampa” i „Machina”, twórca rubryki „Tydzień kultury polskiej” w tygodniku „Wprost”. Autor czterech powieści, z których dwie ostatnie – "Instytut" i "Zmorojewo" wpisują się w konwencję horroru (przy czym "Zmorojewo" jest przede wszystkim powieścią przygodową dla młodszych czytelników).

Data wydarzenia: 
21.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Martą Guzowską

Marta Guzowska jako archeolożka od kilkunastu lat pracuje w Troi, prowadziła też badania na terenie Grecji i Izraela.

Data wydarzenia: 
21.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Michałem Larkiem

Michał Larek - dziennikarz, pisarz, wykładowca. Pracuje w Zakładzie Literatury i Kultury Nowoczesnej IFP UAM, gdzie bada literackie techniki przyciągania uwagi odbiorcy. Wykłada też w szkole kreatywnego pisania Maszynadopisania.pl. Zafascynowany storytellingiem, kryminałami i sztuką wywiadu. Miłośnik kultury popularnej, uzależniony od amerykańskich seriali. W 2014 roku z Waldemarem Ciszakiem wydał „Martwe ciała”, reportaż kryminalny o Edmundzie Kolanowskim, seryjnym zabójcy z Poznania. W 2016 roku „Punkty zapalne.

Data wydarzenia: 
21.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Opowiadania kryminalne

„Trupów hurtowo trzech” to zbiór opowiadań, który powstał w charytatywnym celu. Najlepsi polscy pisarze kryminałów oddali swe pióra, by wspomóc budowę wyjątkowego Domu i stworzyli niezwykły zbiór opowiadań. Zawodowi mordercy i amatorzy, makabra i farsa przeplatają się w książce, ukazując różnorodne oblicza polskiego kryminału. Kupując książkę, wspieracie budowę poznańskiego Domu Autysty - bezpiecznego domu z profesjonalną opieką dla dorosłych osób z autyzmem.

Data wydarzenia: 
20.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Tomaszem Sekielskim

Na spotkanie zapraszamy nie tylko osoby interesujące się dziennikarstwem śledczym, ale także czytelników, którzy lubią kryminały o fabule tak przekonującej, że mogłyby wydarzyć się naprawdę.

Tomasz Sekielski – dziennikarz śledczy, reporter, korespondent, pisarz i reżyser. Obecnie również wydawca. Jest twórcą programów telewizyjnych (np. Teraz My!, Czarno na białym), a także filmów dokumentalnych (m.in. Władcy marionetek). Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany, otrzymał nagrody takie jak  Dziennikarz Roku, Grand Press, Wiktory, Telekamery.  

Data wydarzenia: 
19.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Otwarcie festiwalu „Afera Kryminalna 2017”

Konkurs został zorganizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, Bibliotekę Gdynia oraz Wydawnictwo Oficynka w ramach Afery Kryminalnej 2016. Autorami nagrodzonych opowiadań są: Bronisław Jakubowski, Aleksandra Pech, Anna Twardy, Jadwiga Buczak, Sławomir Podsiadłowski, Agnieszka Graca, Marta Gruszczyńska, Natalia Peplińska, Nina Igielska, Ernst Jezionek, Tomasz Wandzel.

Data wydarzenia: 
19.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - afera kryminalna