Jesteś tutaj

afera kryminalna

Afera Kryminalna 2018

Afera Kryminalna to największy na Pomorzu festiwal kryminału, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka. Od początku swojego istnienia festiwal gościł najznamienitszych twórców kryminału, thrillera i sensacji. Wśród nich są i mistrzowie, i uczniowie, autorzy z wieloletnim dorobkiem literackim i debiutanci, profesjonaliści przekazujący wiedzę wartą wykorzystania w tym gatunku i pasjonaci intelektualnej gry.

Data wydarzenia: 
04.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Afera Kryminalna 2018 – spotkanie z TESS GERRITSEN

Autorka będzie gościem specjalnym największego na Pomorzu festiwalu literatury kryminalnej Afera Kryminalna 2018, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka.

Spotkanie z Tess Gerristen jest wyjątkowym i wyczekiwanym, nie tylko przez miłośników thrillerów medycznych czy kryminałów, wydarzeniem.

Miejscem spotkania będzie historyczna Wielka Hala Dworu Artusa (Dwór Artusa, Długi Targ 44/43, Gdańsk-Śródmieście).

Data wydarzenia: 
06.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Tajemnicze spotkanie autorskie

Jedyne, czego oczekujemy, to zaufania do bibliotekarzy z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, którzy w ramach festiwalu Afera Kryminalna 2018 zapraszają do wzięcia udziału w niezwykłym kryminalnym wieczorze.

5 października o godzinie 22:00 odbędzie się najbardziej tajemnicze spotkanie autorskie w tym roku! Czy będzie to bardzo znany pisarz, którego książkę każdy z nas chciałby mieć w swojej biblioteczce? A może debiutant, który swoją pierwszą książką zrewolucjonizował myślenie o polskim kryminale?

Data wydarzenia: 
05.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Gość specjalny - Stefan Ahnhem

Stefan Ahnhem wychowywał się w południowej części Szwecji – w mieście Helsingborg, w którym toczy się akcja jego pierwszej powieści, "Ofiara bez twarzy". "Dziewiąty grób" to jego druga powieść kryminalna z głównym bohaterem Fabianem Riskiem. Obie powieści były świetnie przyjęte przez szwedzkich czytelników, sprzedały się w nakładzie ponad 200 000 egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 15 języków.

Data wydarzenia: 
21.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Markiem Krajewskim

Marek Krajewski – pisarz, filolog klasyczny. Przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował, aby poświęcić się wyłącznie pisaniu książek. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Ich przekłady ukazały się w dziewiętnastu krajach. Laureat m.in. Paszportu „Polityki", Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wielkiego Kalibru. Otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia.

Data wydarzenia: 
21.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Jakub Żulczyk - popularny pisarz młodego pokolenia. Pochodzi z Nidzicy, ukończył studia dziennikarskie na UJ. Współpracownik pism „Lampa” i „Machina”, twórca rubryki „Tydzień kultury polskiej” w tygodniku „Wprost”. Autor czterech powieści, z których dwie ostatnie – "Instytut" i "Zmorojewo" wpisują się w konwencję horroru (przy czym "Zmorojewo" jest przede wszystkim powieścią przygodową dla młodszych czytelników).

Data wydarzenia: 
21.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Martą Guzowską

Marta Guzowska jako archeolożka od kilkunastu lat pracuje w Troi, prowadziła też badania na terenie Grecji i Izraela.

Data wydarzenia: 
21.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Michałem Larkiem

Michał Larek - dziennikarz, pisarz, wykładowca. Pracuje w Zakładzie Literatury i Kultury Nowoczesnej IFP UAM, gdzie bada literackie techniki przyciągania uwagi odbiorcy. Wykłada też w szkole kreatywnego pisania Maszynadopisania.pl. Zafascynowany storytellingiem, kryminałami i sztuką wywiadu. Miłośnik kultury popularnej, uzależniony od amerykańskich seriali. W 2014 roku z Waldemarem Ciszakiem wydał „Martwe ciała”, reportaż kryminalny o Edmundzie Kolanowskim, seryjnym zabójcy z Poznania. W 2016 roku „Punkty zapalne.

Data wydarzenia: 
21.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Opowiadania kryminalne

„Trupów hurtowo trzech” to zbiór opowiadań, który powstał w charytatywnym celu. Najlepsi polscy pisarze kryminałów oddali swe pióra, by wspomóc budowę wyjątkowego Domu i stworzyli niezwykły zbiór opowiadań. Zawodowi mordercy i amatorzy, makabra i farsa przeplatają się w książce, ukazując różnorodne oblicza polskiego kryminału. Kupując książkę, wspieracie budowę poznańskiego Domu Autysty - bezpiecznego domu z profesjonalną opieką dla dorosłych osób z autyzmem.

Data wydarzenia: 
20.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Gość specjalny - Johan Theorin

Kryminał szwedzki – seria ze strachem, to spotkanie zarówno dla tych, którzy świetnie znają twórczość Johana Theorina, ale także dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją czytelniczą przygodę z kryminałem skandynawskim.

Data wydarzenia: 
20.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - afera kryminalna