Jesteś tutaj

dla dzieci

Baśnie 1001 Nocy

Scenariusz spektaklu powstał na podstawie dwóch z bardziej znanych
opowieści z "Tysiąca i jednej nocy".

Bohaterem pierwszej jest Alladyn, sympatyczny, biedny młodzian, któremu
Czarnoksiężnik nakazał odnalezienie i oddanie mu cudownej lampy, którą
zamieszkuje duch spełniający życzenia.
Druga opowiada o Alibabie, który pewnego dnia odkrywa tajemnicę bandy
zbójów. Poznaje zaklęcie magicznego Sezamu i zdobywa kosztowności.

Od magii baśni ważniejsze jest przesłanie, że to nie bogactwo, ale miłość
i uczciwość są najważniejsze, a pazerność nie popłaca.

Data wydarzenia: 
22.11.2019
Udostępnij:
Więcej

Takie hece w bibliotece!

Zapraszamy dzieci z I-III klasy szkoły podstawowej w każdy trzeci piątek miesiąca o godzinie 17:00 na zajęcia plastyczno-literackie.

Tym razem przekonamy się, że potwory z książek nie są takie straszne.

Data wydarzenia: 
18.10.2019
Udostępnij:
Więcej

Pora malucha

Pora Malucha to spotkania dla małych dzieci od 1,5 roku do 4 lat. Zajęcia łączą w sobie elementy pracy z książką: głośne czytanie, opowiadanie, krótkie przedstawienia teatralne dostosowane do możliwości i percepcji dzieci, wspólne zabawy muzyczno – rytmiczno – ruchowe, zajęcia plastyczne i poczęstunek, który stanowi element edukacyjny. Tematyka spotkań związana jest ze zmieniającymi się porami roku, zajęciami i czynnościami codziennymi, popularnymi świętami i uroczystościami.

Data wydarzenia: 
25.03.2020
Udostępnij:
Więcej

Upiększający nawyk

Spotkanie odbędzie się 25 marca (środa) o 11:15Warsztaty przeznaczone są dla mam i maluszków od 0 do 3 lat, które chcą spotkać się z innymi mamami, porozmawiać, ale także szukają okazji do tego, by ich dzieci mogły pobyć razem z rówieśnikami.

Data wydarzenia: 
25.03.2015
Udostępnij:
Więcej

Bajkowa podróż po świecie

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zaprasza dzieci na zajęcia Bajkowa podróż po świecie. Mają one dostarczyć wiedzę na tematy związane ze współczesnym światem.

Data wydarzenia: 
17.04.2015
Udostępnij:
Więcej

Bajeczki-Czytaneczki

Bajeczki-Czytaneczki prowadzone są z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Cykl spotkań obejmuje głośne czytanie bajek, omówienie tematów zawartych w przeczytanej lekturze oraz warsztaty plastyczne. Przygotowane i prowadzone przez bibliotekarzy zajęcia trwają ok. 50 minut. Ich celem jest wspieranie rozwoju mowy, wyobraźni i wrażliwości literackiej dziecka. Zapraszamy w co drugi wtorek miesiąca o godz.17.00.

Data wydarzenia: 
20.10.2015
Udostępnij:
Więcej

ZaprojektujMY to - projekt domu

Te sobotnie zajęcia poświęcone będą projektowaniu domu. Żeby go dobrze przygotować, trzeba znać nie tylko funkcje, jakie spełnia dom i z jakich części się składa, ale przede wszystkim trzeba poznać jego przyszłych użytkowników.

Data wydarzenia: 
14.11.2015
Udostępnij:
Więcej

ZaprojektujMY to - ogród na parapecie

Projekt ogrodu na parapecie - rozmowa o funkcjach ogrodów ich składnikach i kompozycji, o przyrodzie w mieście. Warsztat o tym, jak przenieść tą wiedzę do mikro skali przy pomocy prostych i łatwo dostępnych elementów, takich jak rzeżucha, fasola, patyki, kamyczki.

Data wydarzenia: 
21.11.2015
Udostępnij:
Więcej

Tato, a kto to?

Postacią kluczową tego spotkania będzie Roman Wyrobek – fotografik. Będzie też warsztat o fotografii tradycyjnej, zapoznamy się z procesem tworzenia zdjęć od kompozycji kadru do odbitki na ścianie.

Data wydarzenia: 
20.11.2015
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - dla dzieci