Jesteś tutaj

Ilona Wiśniewska

Spotkanie autorskie z Iloną Wiśniewską

Ilona Wiśniewska jest autorką reportaży "Białe. Zimna wyspa Spitsbergen" oraz "Hen. Na północy Norwegii", wydanych nakładem wydawnictwa Czarnego. Niedawno miała premierę jej nowa książka - "Lud. Z Grenlandzkiej Wyspy", opowiadająca historie mieszkańców domu dziecka w odizolowanej osadzie Uummannaq. Ilona Wiśniewska kursuje między północną Norwegią a Trójmiastem, fotografuje, współpracuje m.in. z Polityką i Dużym Formatem. Była nominowana do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, a za "Hen" otrzymała nagrodę w konkursie Travelery.

Data wydarzenia: 
13.11.2018
Udostępnij:
Więcej

Hen. Na północy Norwegii - spotkanie z Iloną Wiśniewską

Północ Norwegii to surowy klimat, garstka ludzi, tysiące reniferów, lodowate morze i wicher, który mąci świadomość. Dla bohaterów tej książki Finnmark, region przez wieki utożsamiany z ultima Thule, to centrum świata i niekończąca się opowieść.

Najdalszą północ Europy Ilona Wiśniewska ogląda oczami umierającego starca, wsłuchuje się w nią razem z Mari Boine – najsłynniejszą na świecie saamską wokalistką, godzi się na nią z tymi, którzy nie mają dokąd wyjechać, albo stara się ją uchronić od zniknięcia wraz z tymi, którzy malują murale na opuszczonych budynkach.

Data wydarzenia: 
28.02.2018
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - Ilona Wiśniewska