Jesteś tutaj

spotkania

Gdańskie Spotkania Komiksowe GDAK 2018

Pierwsze dwa dni festiwalu (piątek-sobota) odbędą się tradycyjnie w Bibliotece Manhattan (al. Grunwaldzka 82). Trzeci dzień (niedziela) zostanie zorganizowany w Sztuce Wyboru (ul. Słowackiego 19).

W tym roku GOŚCIEM SPECJANYM festiwalu GDAK 2018 będzie duński artystka komiksowy PETER SNEJBJERG, autor rysunków m.in. do komiksów „Starman”, Świetlista Brygada”, „Byłem Bogiem” oraz do wydanego w tym roku cyklu fantasy „Saga Orków”.

Data wydarzenia: 
22.06.2018
Udostępnij:
Więcej

Opowieść o Iranie

Członkini naszego Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteki Głównej podzieli się swoimi refleksjami z wizyty w Iranie.  Janina Szarkowska uwielbia podróże, ludzi i naturę, z pasją poznaje mentalność obcokrajowców, podziwia nieznane zakątki w kraju i gdzieś bardzo daleko…Zaznacza jednak, że nie jest podróżniczką, ale turystką.

Zapraszamy na ciekawe opowieści i pokaz zdjęć.

Data wydarzenia: 
13.06.2018
Udostępnij:
Więcej

Z Chinami na ty! Podróże. Spotkanie z Kołem Naukowym Sinologii Uniwersytetu Gdańskiego

Koło Naukowe Sinologii przy Uniwersytecie Gdańskim powstało na początku 2014
roku i jest prężnie rozwijającą się organizacją studencką. Uczestnicy są
wielkimi pasjonatami języka i kultury Państwa Środka, a ich celem jest
dzielenie się tą pasją z innymi m.in. poprzez organizację spotkań i
warsztatów tematycznie związanych z Chinami. 

Wszystkich zainteresowanych tak innym i odległym od naszego, fascynującym i
pięknym, zmieniającym się w niesamowitym tempie, a jednocześnie wiernym
swojej 5000-letniej tradycji miejscem kontrastów, jakim są Chiny, oraz
Data wydarzenia: 
23.02.2017
Udostępnij:
Więcej

Afera Kryminalna 2016

Afera Kryminalna to festiwal kryminału, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka. Od 2016 roku Aferę współtworzy Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz tacy partnerzy, jak Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Od początku swojego istnienia festiwal gościł najznamienitszych twórców kryminału, thrillera i sensacji.

Data wydarzenia: 
20.10.2016
Udostępnij:
Więcej

Gdański Tydzień Demokracji

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza na organizowany przez Urząd Miasta Gdańska Tydzień Demokracji,  w ramach którego  oprócz szeregu ciekawych spotkań, dyskusji i warsztatów, 13 września o godzinie 17.00 w Bibliotece Manhattan odbędzie się Żywa Biblioteka. Jest to projekt polegający na bezpośredniej rozmowie z „żywymi książkami”. Swoje opowieści przedstawią między innymi  Yulia Szavlovskaya (Białoruś), Khedi Alieva (Czeczenia) oraz przedstawiciel Ligii Muzułmańskiej w Gdańsku.

Data wydarzenia: 
12.09.2016
Udostępnij:
Więcej

O przyszłości w przeszłości: historia polskiej literatury fantastycznonaukowej przed Lemem

Kiedy pada hasło „polskie SF”, każdemu z nas do głowy przychodzą takie nazwiska, jak Stanisław Lem czy Janusz Zajdel. Ale przecież rodzima fantastyka naukowa nie zaczęła się od Lema, mimo że zapisał się na kartach historii jako jeden z najlepszych pisarzy SF (science fiction), nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Dlaczego więc Polska nie może pochwalić sie takimi autorami, jakich ma Francja (Juliusz Verne) czy Wielka Brytania (H.G. Wells, Aldous Huxley)?

Data wydarzenia: 
20.04.2015
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - spotkania