Jesteś tutaj

wielostronni

WIELOSTRONNI - festiwal literatury równościowej

Już od wielu lat literatura, również polska, porusza podobne tematy, stając się istotnym głosem w dyskursie społecznym na temat równości i różnorodności. Czas przedstawić ją szerokim rzeszom czytelników, wybierając najbardziej nietuzinkowych autorów i najbardziej interesujące pozycje literackie związane z tymi tematami!

Data wydarzenia: 
24.05.2019
Udostępnij:
Więcej

WIELOSTRONNI: Agata Włodarczyk – warsztaty „Negocjacje z literaturą. Pisarstwo fana/odbiorcy/czytelnika w perspektywie równościowej”

Na temat fandomu jako specyficznej grupy odbiorców literatury i kultury pojawia się ostatnio wiele prac. Najnowsza – „Historie fandomowe” Tomasza Pindela – ma się ukazać w wydawnictwie „Czarne” za niespełna dwa miesiące. Dyskusja o tej ogromnej kontrkulturze – a raczej, jak pisze Pindel, alterkulturze – wciąż jest obecna zarówno w perspektywie socjologicznej, jak i kulturoznawczej. 

Data wydarzenia: 
24.05.2019
Udostępnij:
Więcej

WIELOSTRONNI: Spotkanie autorskie z Krzysztofem Tomasikiem

Krzysztof Tomasik - publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Redaktor wydawanego przez Kampanię Przeciw Homofobii dwumiesięcznika "Replika". Publikuje w Zadrze, Nowych Książkach, na portalu Inna strona. W Tok FM prowadzi razem z Mariuszem Kurcem (wcześniej z Krystianem Legierskim) audycję Lepiej późno niż wcale. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel.

Data wydarzenia: 
23.05.2019
Udostępnij:
Więcej

WIELOSTRONNI: Elżbieta Rutkowska – warsztaty „Czytanie w pryzmacie. Rozmywanie uniwersalności doświadczeń”

Do jakich książek sięgamy? Jak budujemy listę lektur i czyje doświadczenia chcemy poznać? Jak rozumiemy bohaterów powieści, i czy potrafimy być świadomi, a co nieodłączne, również krytyczni wobec „neutralnej uniwersalności” czytanych powieści?

Podczas spotkania zastanowimy się, jak nie popaść w pęta uniwersalności doświadczeń i zobaczyć brata oraz siostrę w bohaterach pisarzy/rek. Nasze granice wyznaczy wrażliwość, a nie poziom stężenia melaniny czy przestrzegania norm społecznych.

Data wydarzenia: 
22.05.2019
Udostępnij:
Więcej

WIELOSTRONNI: Spotkanie autorskie z Remigiuszem Ryzińskim

Remigiusz Ryziński - filozof i kulturoznawca. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował na Sorbonie pod kierunkiem Julii Kristevy. Napisał pracę doktorską poświęconą Fragmentom dyskursu miłosnego Rolanda Barthes’a; w 2012 roku habilitował się na podstawie rozprawy o współczesnym francuskim feminizmie. Pracuje jako wykładowca akademicki w Warszawie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Stypendysta m.in. Rządu Francuskiego, Fundacji Schumana, Fundacji Nippon, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy.

Data wydarzenia: 
21.05.2019
Udostępnij:
Więcej

WIELOSTRONNI: Tomasz Snarski – wykład „Opowiedz mi o prawach człowieka!”

Pojęcie praw  człowieka odmieniane jest współcześnie przez wszystkie przypadki. Głośno o nich na wiecach, w debatach, polityce i działaniach społeczności międzynarodowej. W deklaracjach niemal wszyscy się za nimi opowiadają, gorzej z realnymi działaniami mającymi na celu ich realizację. Na czym tak naprawdę polegają prawa człowieka, jakie jest ich uzasadnienie? Czy są niezmienne, czy też może zależne od wielu zmiennych czynników? Czy będą rozwijać się w przyszłości? Czy wszyscy rozumiemy je jednakowo i czy wszyscy mamy takie same prawa?

Data wydarzenia: 
20.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - wielostronni