Jesteś tutaj

Gry, quizy, konkursy

Gry, quizy, konkursy

Quiz „Cudze chwalicie, swego nie znacie... Czy znacie?”

Zapraszamy do quizu stworzonego przez naszych bibliotekarzy. Jest to krótki test krajoznawczy, a pytania dotyczą województwa pomorskiego. Sprawdźcie, jak dobrze znacie zabytki i inne atrakcje naszego regionu!

Aby zapoznać się z quizem, należy kliknąć tutaj.

_________________________________________________________________________

Konkurs NAPISZ TO!

Jeśli masz w głowie nadmiar słów, które wyrywają się na powierzchnię to … - NAPISZ TO! Rusza konkurs na napisanie utworu literackiego, którego nagrodą główną jest publikacja przez wydawnictwo Oficyna Gdańska.

Czas na nadsyłanie prac jest do 30 kwietnia 2020 na adres: abialy@fundacjagdanska.pl z dopiskiem KONKURS. Szczegóły na stronie oficynagdanska.pl. Szerszy opis znajduje się również tutaj.


Nie tylko kółko i krzyżyk

Drodzy Czytelnicy! Wielu z nas wszystkich spędza teraz dużo czasu w domu. Aby umilić Wam przebywanie w zamknięciu, prezentujemy w galerii gry, do których potrzebne są jedynie pisaki i kartki. Mamy nadzieję, że dadzą Wam dużo dobrej zabawy.

Link do galerii znajduje się TUTAJ.

Konkurs „Interpretacja jednego wiersza”

Wraz z Biblioteką Gdańskich Szkół Autonomicznych zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Interpretacja jednego wiersza”. Zadanie konkursowe polega na napisaniu eseju w oparciu o jeden z podanych wierszy. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas 8 szkół podstawowych.

Prace konkursowe przyjmowane są drogą mailową do końca kwietnia 2020 roku. Szczegóły znajdziecie w regulaminie na blogu Biblioteki Gdańskich Szkół Autonomicznych.


Gry, które już sie zakończyły:

W dniach od 23 do 27 marca (od pn. do pt.) uczestnicy wydarzenia Czytaj, Tomku, w swoim domku. Aniu, zostań w mieszkaniu zmierzyli się z 20 zagadkami, które dla nich przygotowaliśmy. Byliśmy zaskoczeni, jak szybko odgadli większość tytułów, ale były tez takie zagadki, które wymagały podpowiedzi. I to kilku. Z samymi zagadkami można zapoznać się w specjalnie przygotowanej z tej okazji galerii.

Zabawa literacka online, którą wymyśliliśmy, miała miejsce w dniach od 30.03 do 03.04.20. Tym razem zaprosiliśmy naszych czytelnikow do zabawy, w której zadaniem było odgadnięcie, o jaki tytuł książki pytamy. Tym razem jednak nie były to zagadki rymowane.

Książkę trzeba było rozpoznać na podstawie... emotikonek, które dobraliśmy tak, by ilustrowały tytuł lub treść danej lektury.

Zabawa odbywała się na profilu biblioteki w wydarzeniu Gramy w ideogramy. Zapraszamy także do zapoznania się z postem podsumowującym grę, gdzie zamieściliśmy odpowiedzi na wszystkie przygotowane wczesniej zagadki.


#czytajwdomu
#zostanwdomu
#gdanskczyta