Jesteś tutaj

Klub Zaczytanych Detektywów - dla klas

Klub Zaczytanych Detektywów - dla klas

16 października 2019 w Podstawowej Szkole Społecznej „Niedźwiednik" odbyły sie warsztaty literacko-improwiazaycjne z panią Małgorzatą Tremiszewską z grupy ImproBaja. Uczniowie chętnie przystąpili do zadań zaproponowanych przez prowadzącą i chyba nie raz ją zaskoczyli swoimi pomysłami. Stworzone przez dzieci historie na pewno na długo zostaną w pamieci zarówno uczniów i nauczycieli oraz pani Małgorzaty. W przyszłym tygodniu czekają na nas kolejne spotkania w ramach Klubu Zaczytanych Detektywów dla zwycięskich klas.

21 oraz 22 października zarówno uczniowie ze szkoły na Niedźwiedniku, jak i klasa III z Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. A. Rybickiego w Gdańsku, spotkały się z pisarką Małgorzatą Strękowską-Zarembą. Dzieci poznały prosty test sprawdzający predyspozycje detektywistyczne, posłuchały rapu o miłości od pierwszego wejrzenia i oczywiście – mogły zadawać mnóstwo pytań. Dlaczego została pani pisarką? Skąd bierze pani pomysły na bohaterów? Jaka jest pani ulubiona książka? To tylko garstka pytań, na które pani Małgorzata udzielała wyczerpujących odpowiedzi.

Raz jeszcze gratulujemy zwycięskim klasom i dziękujemy za udział w naszej akcji.

Klub Zaczytanych Detektywów to projekt organizowany przez Wojewódzką  i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

medium_mkidn_01_cmyk_10.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami pierwszego atapu akcji Klub Zaczytanych Detektywów dla klas.
Tutaj dowiemy się, jakie projekty wezmą udział w głosowaniu na najlepszy projekt promujący czytelnictwo.

______________________________________________________________________________________________________________

Jak zachęcić dzieci do czytania? Co zrobić, żeby uczniowie chętniej sięgali po lektury szkolne?  Jak włączyć dzieci do wspólnego promowania literatury? Takie pytania zadawaliśmy sobie podczas prac nad naszym projektem Klub Zaczytanych Detektywów dla szkół, do którego serdecznie Państwa zapraszamy.

Projekt skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gdańsku oraz ich nauczycieli. Celem projektu jest zachęcenie dzieci do czytania książek. Wraz z Państwem chcielibyśmy powiększać grono dzieci, które staną się aktywnymi i świadomymi czytelnikami.

Warunkiem wzięcia udziału przez klasę w akcji jest wspólne zrobienie projektu, który promuje czytelnictwo. Projekt może przybrać dowolny kształt, np. własnoręcznie zrobiony i napisany tomik wierszyków, praca plastyczna, kolaż, wystawa. Musi być jednak pracą, która jest możliwa do przedstawienia na zdjęciach lub krótkim filmie, tak by można było ją zaprezentować na stronie internetowej w postaci galerii zdjęć lub filmu.

Udział w akcji następuje poprzez zgłoszenie udziału do Działu Promocji, Marketingu i PR Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku poprzez wysłanie skanu wypełnionego formularza na adres: promocja@wbpg.org.pl.  Oryginał należy dostarczyć (pocztą lub osobiście) na adres:

Dział Promocji, Marketingu i PR
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Conrada- Korzeniowskiego,
Targ Rakowy 5/6,
80-806 Gdańsk

Na Państwa zgłoszenia czekamy od 25 marca 2019 r. do 5 kwietnia 2019 r.

Nad projektami klasy pracują przez 6 tygodni. Do 19 maja mogą Państwo wysyłać do nas projekty w formie cyfrowej (zdjęcia, filmy) wraz z krótkim opisem. Po tym terminie projekty nie będą przyjmowane. Następnie komisja oceniająca wybierze 10 najlepszych prac, które zostaną umieszczone na naszej stronie internetowej i za pomocą ankiety będzie można głosować na poszczególne projekty. Głosowanie będzie trwało tydzień.

Trzy klasy wyłonione w trakcie głosowania zostaną zaproszone wraz z opiekunem klasy na wręczenie nagród.
Nagrody:

I miejsce – spotkanie ze znanym pisarzem oraz niesamowite warsztaty, podczas których stworzycie własną baśń
II miejsce – spotkanie autorskie ze znanym pisarzem książek dla dzieci
III miejsce – wyjątkowe warsztaty plastyczno-literackie dla wszystkich dzieci z klasy
Spotkania odbędą się we wrześniu lub październiku w roku szkolnym 2019/2020.

Zgłoszenie do akcji oraz uczestnictwo w niej są całkowicie dobrowolne i bezpłatne. Klasa za pośrednictwem Opiekuna może w każdej chwili zrezygnować z udziału w Akcji, bez obowiązku podawania przyczyn.

Przed przyłączeniem się do akcji, prosimy o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem.

Prezentację dotyczącą Klubu Zaczytanych Detektywów można także obejrzeć na portalu YouTube klikając TUTAJ.

Klub Zaczytanych Detektywów to projekt organizowany przez Wojewódzką  i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

medium_mkidn_01_cmyk_10.jpg