Jesteś tutaj

Wystawy

Wydarzyło się 4 czerwca 1989 roku – śmiertelny cios w PRL

W węższym ujęciu propaganda oznacza działanie w sferze politycznej i definiowana jest przez eksponowanie jej metod i technik oddziaływania. W najnowszych polskich publikacjach, a także w powstałych o wiele wcześniej opracowaniach zachodnioeuropejskich i amerykańskich, pisanych z pozycji krytyki kultury masowej, propaganda łączona jest przede wszystkim ze sterowaniem postawami i zachowaniami społeczeństwa przez środki masowego przekazu, którym to środkom przypisuje się fałszowanie rzeczywistości i przekształcanie ludzi w łatwo ulegające manipulacji masy.

Data wydarzenia: 
03.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Wystawa "Dzieje złotego"

Narodowy Bank Polski przygotował wystawę „Dzieje złotego", w związku z obchodami 100.rocznicy uchwalenia przez Sejm RP 28 lutego 1919 r. nazwy ZŁOTY dla polskiej waluty.
Ekspozycja przypomina historię pieniądza na ziemiach polskich począwszy od XVI wieku aż do współczesności. Dzieje złotego przedstawiono na planszach.

Dowiemy się z nich o narodzinach złotego w XVI wieku, funkcjonowaniu pieniądza w burzliwych czasach XVII wieku, o złotym w czasie reform z wieku XVIII, złotym jako jednostce monetarnej w XIX wieku i jego odrodzeniu w XX wieku.

Data wydarzenia: 
03.06.2019
Udostępnij:
Więcej

ALIVE! Fotografia koncertowa


Tomasz Modzelewski, niegdyś organizator koncertów, road manager i DJ, obecnie dziennikarz, fotograf, w 2016 roku stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego (stypendium dla twórców kultury).

Data wydarzenia: 
13.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Wystawa "Sztuka młodych"

Projekt ma za zadanie wprowadzić uczniów w świat sztuki, upublicznić ich działania twórcze i nauczyć prezentacji własnych działań artystycznych.

Prezentowane prace są efektem różnych aktywności projektowo-artystycznych, odbywających się w ramach edukacji. Zaprezentowane zostały martwe natury, postać, pejzaż oraz prace z konkursu „Gdynia i Pomorze w twórczości młodych twórców”
we współpracy z muzeum miasta Gdyni.


W wystawie biorą udział:

Data wydarzenia: 
05.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Igłą malowane

Finisaż wystawy odbędzie się 4 czerwca 2019 (wtorek) o godzinie 17:30.

Ewa Wróblewska - z wykształcenia i z zamiłowania pedagog. Pracuje w poradni psychologiczno - pedagogicznej z małymi dziećmi mającymi trudności w pisaniu i czytaniu. Jej pasją jest życie we wszystkich jej przejawach. Wrażliwość na aspekty życia budzi w niej potrzebę uwiecznienia swych przeżyć w obrazach. Tematyka jej twórczości jest różnorodna. Od portretów bliskich poprzez martwą naturę,  obrazy wielkich malarzy aż po widokówki odwiedzanych miast.

Data wydarzenia: 
04.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Tajlandia - Budda - pisarstwo

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Michaelem Tequilą.

 

W swoim wystąpieniu twórca opowie o refleksjach i wrażeniach z podróży po Tajlandii.

Poruszy także temat buddyzmu z dwóch perspektyw: religijnej i filozoficznej.

Opowieść wzbogaci pokazem slajdów i prezentacją własnej twórczości pisarskiej.

 

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia wydanych dotąd utworów Michaela Tequili.

 

Po więcej informacji o autorze zapraszamy na stronę internetową: www.MichaelTequila.com

Data wydarzenia: 
14.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Wystawy