Jesteś tutaj

Wystawy

Gdańskie Spotkania Komiksowe GDAK 2018

Pierwsze dwa dni festiwalu (piątek-sobota) odbędą się tradycyjnie w Bibliotece Manhattan (al. Grunwaldzka 82). Trzeci dzień (niedziela) zostanie zorganizowany w Sztuce Wyboru (ul. Słowackiego 19).

W tym roku GOŚCIEM SPECJANYM festiwalu GDAK 2018 będzie duński artystka komiksowy PETER SNEJBJERG, autor rysunków m.in. do komiksów „Starman”, Świetlista Brygada”, „Byłem Bogiem” oraz do wydanego w tym roku cyklu fantasy „Saga Orków”.

Data wydarzenia: 
22.06.2018
Udostępnij:
Więcej

„Wystawa moskalików”

  Autorami prezentowanych w naszej filii moskalików  są uczestnicy tegorocznego Karnawału Latawców, który odbył się 27 maja 2018 na Wyspie Sobieszewskiej. Tematem tegorocznej edycji karnawału była „Podniebna Orkiestra” i właśnie temat muzyki, został zawarty w pracach naszych plażowych poetów.

Wstęp wolny

Wystawa czasowa

Data wydarzenia: 
02.07.2018
Udostępnij:
Więcej

„Na plaży, za wydmą”

  Prezentowana wystawa, to powrót do przeszłości, kiedy wyjeżdżając na wakacje nad morze wertowaliśmy foldery reklamowe zachwalające uroki danej miejscowości jak i wysyłaliśmy kupione wcześniej widokówki, na których mimo ograniczonej powierzchni staraliśmy się przekazać jak najwięcej wrażeń. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa prezentowana jest w Izbie Pamięci Wincentego Pola ul. Turystyczna 3,  Sobieszewo.

Wstęp wolny

Wystawa czasowa

Data wydarzenia: 
02.07.2018
Udostępnij:
Więcej

Kobieta - dar życia i anioł pokoju - Khaled Basmadji

Profesor Khaled Basmadji po uzyskaniu w Polsce wykształcenia w dziedzinie mikrobiologii i parazytologii powrócił do Syrii, gdzie pracował jako wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Aleppo, uzyskując tytuł profesora. W 2012 r. przyjechał do Polski na miesięczne wakacje i już nie wrócił do Syrii, bo w tym właśnie czasie przestały funkcjonować lotniska i nasiliły się działania wojenne.

Data wydarzenia: 
22.06.2018
Udostępnij:
Więcej

Chleb nasz powszedni

 

Autorzy wystawy:

 

Wiesława Nowakowska

Absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UG.

Członek GTTF od wielu lat.

Fotograf amator, uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i dwóch indywidualnych.

Laureatka wielu nagród .

 

 

Leszek Błaszczyk

Absolwent Wydziału Elektrycznego PG.

Fotografią zajmuje się amatorsko od 4 lat.

 Od roku Członek Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej.

Data wydarzenia: 
27.06.2018
Udostępnij:
Więcej

Gwada, czyli Gwadelupa – wyspa ludzi szczęśliwych

Guadeloupe (przez tubylców także nazywana Gwada) to zamorski departament i jednocześnie jeden z regionów Francji składający się z grupy wysp w archipelagu Małych Antyli na Karaibach. Gwadelupa jest w pełni zintegrowaną częścią państwa francuskiego i przez to też jest częścią Wspólnoty Europejskiej. Środkiem płatniczym jest, tak jak w całej Francji,  euro. Razem z Martyniką, Saint-Bathelemy i Sant-Martin tworzy grupę francuskich Antyli. Od strony wschodniej Gwadelupę oblewają wody Oceanu Atlantyckiego, a od zachodu Morze Karaibskie.

Data wydarzenia: 
30.06.2018
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Wystawy