Jesteś tutaj

Wystawy

Kaszubskie Drogi

GTTF - Gdańskie Towarzystwo Twórczości Fotograficznej powstało w maju 2003 r. jako wynik spotkań i dążeń kilku osób, pasjonatów fotografowania:

"To nie jest chwilowa fanaberia, wynik mody i okoliczności. W fotografowaniu znaleźliśmy sposób na życie, ucieczkę od życiowych konieczności, bezinteresowną formę relaksu i aktywności, a także weekendową przyjemność.

Nasza działalność to regularne spotkania członków Towarzystwa, serdeczne rozmowy, wymiana doświadczeń, praktyczna pomoc adeptom fotografii".

Data wydarzenia: 
06.04.2018
Udostępnij:
Więcej

„Niepodległa"

Prezentowane teksty ukazują postawy Polaków wobec zaborców i zaangażowanie mieszkańców ziem polskich w walce o wolną Polskę. Na wystawie przedstawione są również biogramy wybitnych Polaków, których działalność  polityczna przyczyniła się do odbudowy suwerennego Państwa Polskiego. W miesiącu kwietniu prezentowana będzie sylwetka Ignacego Jana Paderewskiego. Wystawa czasowa.

Udostępnij:
Więcej

Wystawa „Jest takie miejsce"

„Jest takie miejsce" – 6 kwietnia 2018, w Filii 48 zostanie otwarta wystawa  poświęcona historii miejsca w którym obecnie mieści się biblioteka. Jest to budynek znajdujący się przy ulicy Turystycznej 3. Na ekspozycji zobaczyć będzie można archiwalne zdjęcia budynku oraz zapoznać się z bieżącymi publikacjami naukowymi. Wystawa stała.

Data wydarzenia: 
06.04.2018
Udostępnij:
Więcej

GDAŃSZCZANIE - wystawa

    Jako Stowarzyszenie Nadbałtyckie Plastyków im. Mariana Mokwy w Gdańsku swoją działalność  kulturalno-społeczną prowadzimy od 35-ciu lat stowarzyszając 80-ciu członków.

 Naszą ideą jest promocja i edukacja środowiska plastyków,

inicjowanie wydarzeń kulturalno-społecznych kreujących wizerunek Gdańska i Metropilii Gdańskiej,  

integracja i animacja szeroko rozumianej społeczności lokalnej poprzez kulturę.

Data wydarzenia: 
10.04.2018
Udostępnij:
Więcej

Włodzimierz Puchalski - Wielki Bezkrwawy Łowca

Na wystawie prezentowane są zbiory Filii Naukowej.

 

Włodzimierz Puchalski urodził się 6. marca 1909 w Mostach Wielkich koło Lwowa, zmarł 19 stycznia 1979 roku na Wyspie Króla Jerzego w Antarktyce.

Z wykształcenia inżynier agronom, zasłynął jednak jako wybitny fotograf-przyrodnik oraz reżyser i autor zdjęć do filmów przyrodniczych.

Data wydarzenia: 
01.03.2018
Udostępnij:
Więcej

Gdańskie Targi Książki 16–18.03.2018

Pierwsza edycja Gdańskich Targów Książki odbędzie się od 16 do 18 marca 2018 rokuPolskiej Filharmonii Bałtyckiej, a także w Instytucie Kultury MiejskiejNadbałtyckim Centrum Kultury,  Centrum Św. Jana, Bibliotece pod Żółwiem oraz w Sztuce Wyboru.

Data wydarzenia: 
16.03.2018
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Wystawy