Jesteś tutaj

Wystawy

"Obrazy & litery". Plakaty Karoliny Podoskiej

Zajmuje się grafiką reklamową, kreacją i produkcją kampanii reklamowych, marketingiem, a także projektami artystycznymi różnego typu. Mieszka i pracuje w Gdańsku. W pracach projektowych lubi łączyć różne elementy ekspresji: ręczny rysunek, malarski gest czy fotografię, co powoduje, że każdy nowy projekt jest dla niej twórczą przygodą i nowym wyzwaniem.

Wystawę można oglądać przez cały wrzesień.

Data wydarzenia: 
30.09.2019
Udostępnij:
Więcej

Podlaska rozsypanka

Notka o autorach:

Leszek Błaszczyk

Absolwent Politechniki Gdańskiej, Z zawodu projektant instalacji elektrycznych, z zamiłowania fotograf. Były członek Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej. Ma na swym koncie wystawy zbiorowe i indywidualne, ostatnio wyróżniony za zdjęcia  FETA-2018. Stała realizacja reportaży fotograficznych z koncertów orkiestry Vita Activa (PSONI)

Sylwia Kunze

Data wydarzenia: 
06.09.2019
Udostępnij:
Więcej

Słowo. Obraz. Materia.

"Łukasz Rogiński, w swych pracach ilustrujących prozę Bułhakowa, jak się wydaje, starał się być wierny klimatowi tajemniczości jaki stworzył autor literackiego arcydzieła. Żeby osiągnąć odpowiednie efekty plastyczne posłużył się dość skomplikowaną techniką własną.  Sięgnął do tradycyjnej tureckiej sztuki zdobienia papieru poprzez przenoszenie na papier wzorów tworzonych przy pomocy farb rozprowadzonych pędzelkami i patyczkami na wodzie zagęszczonej tłustą substancją – „marmurkowanie”. Papier ozdobiony w technice ebru nazywany jest również papierem tureckim lub papierem marmurkowym.

Data wydarzenia: 
26.07.2019
Udostępnij:
Więcej

Z morzem w tle

Gabriel Piotr Oleszek - urodzony 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków. W przerwach w pływaniu kilkakrotnie pracował w służbie Głównego Nawigatora w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni oraz jako pełnomocnik dyrektora Polskiego Rejestru Statków w Gdańsku.

Data wydarzenia: 
01.09.2019
Udostępnij:
Więcej

Naturalnie… że piersią!

Naturalne piękno. Niesamowita więź. Magiczne połączenie. Dwa światy zlane w jeden. Delikatność, subtelność, a jednocześnie ogromna, życiodajna siła. Kobieca MOC.

Data wydarzenia: 
12.07.2019
Udostępnij:
Więcej

Uroczysko

UROCZYSKO
   Już od ćwierć wieku pływam żaglówką po Jezioraku. Rodzinne letnie wyjazdy, raz dłuższe, raz krótsze pozwoliły mi  na spotkanie wielu urokliwych miejsc, a także ciekawych osób. Tu zetknęłam się ze  wspaniałymi i pięknymi  ludźmi: panią Łucją, Stefankiem, Jolą, Andrzejem, Zdzisiem oraz ich rodzinami. Zapewne te znajomości  i przyjaźnie zawarte wśród niezwykłych okoliczności przyrody zmieniły mnie wewnętrznie na tyle,  że odezwało się we mnie pragnienie  utrwalania  tego uroczego miejsca.

Data wydarzenia: 
10.08.2019
Udostępnij:
Więcej

Wystawa "Dzieje złotego"

Narodowy Bank Polski przygotował wystawę „Dzieje złotego", w związku z obchodami 100.rocznicy uchwalenia przez Sejm RP 28 lutego 1919 r. nazwy ZŁOTY dla polskiej waluty.
Ekspozycja przypomina historię pieniądza na ziemiach polskich począwszy od XVI wieku aż do współczesności. Dzieje złotego przedstawiono na planszach.

Dowiemy się z nich o narodzinach złotego w XVI wieku, funkcjonowaniu pieniądza w burzliwych czasach XVII wieku, o złotym w czasie reform z wieku XVIII, złotym jako jednostce monetarnej w XIX wieku i jego odrodzeniu w XX wieku.

Data wydarzenia: 
03.07.2019
Udostępnij:
Więcej

Chmury - WYSTAWA NIEDOSTĘPNA Z POWODU REMONTU

I jak tu nie powiedzieć:

I płyną ciągle obrazy nowe
Jak w niemym filmie nad moją głowę
Stwory i ludzie, tak jak w teatrze
Wszystko na niebie można wypatrzeć.

Wystawę można oglądać do 31. sierpnia 2019. 

 

 

Data wydarzenia: 
03.07.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Wystawy