Jesteś tutaj

Łowcy Słów

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
14.11.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Łowcy Słów

Sztuka opowiadania to jedna z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, klechdy, szepty, plotki i przypowieści z całego świata, zapraszamy w egzotyczne podróże ze słowem - jedynym od pradziejów przekaźnikiem uniwersalnych prawd. Swoimi opowieściami podzielą się z nami Łowcy Słów, czyli Elżbieta i Groszek Stanilewicz.

14 listopada (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na opowieści Łowców Słów, czyli Elżbiety i Groszka Stanilewicz. Jak same mówią - lubią słuchać i dzielić się ciekawymi historiami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.

Elżbieta Stanilewicz: "Od czasów szkolnych świat baśni był dla niej miejscem gdzie czas biegł swoistym torem, drzewa dzieliły się mądrością, oddychało się inaczej a tamtejsza rzeczywistość ciążyła mniej. Opowieści Ciotki, snujące się na cienkiej granicy fikcji i realności, były dla niej nieustającą inspiracją i źródłem wewnętrznej siły. Gdy dorosła, chcąc nie chcąc, przekazała córce swoją fascynację."

Groszek Stanilewicz: "Wędrówki po leśnych ostępach, smoczych jamach, poszukiwania kwiatu paproci oraz niekończąca się żegluga w towarzystwie Sindbada i matki, na zawsze skrzywiły jej mniemanie na temat uporządkowanego świata. W szkole zaś młoda, nietuzinkowa polonistka pogrążyła ją ostatecznie w literackiej zadumie nad kondycją bohatera byronicznego."

Groszek Stanilewicz - romanistka po UŁ. Studia podyplomowe: Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna na GWSH (2013 r.). Literatura dla dzieci i młodzieży UW (2015 r.), ukończyła warsztaty dramy I , II st.; kurs Pomocy Socjoterapeutycznej Dzieciom Rodzin z Problemami Alkoholowymi 2010 r., warsztaty słowa żywego u Jihad Darwiche (Francja). Wolontariusz przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym; gdański wolontariusz roku 2014r. Od 2009 r. prowadzi lekcje francuskiego w Przedszkolu Kota Edwarda i jest lektorką w Alliance Française Gdańsk. Laureatka francuskojęzycznych konkursów literackich KUL (2001, 2002).  Publikacje: HUMANUS - baśń (2012 r). UMEME CHANGA – baśń (2015 r.). Od 2010 roku, jako ½ grupy Łowcy Słów, zajęła się krzewieniem sztuki opowiadania.

Elżbieta Stanilewicz - mgr farmacji, kosmetyczka (makijaż artystyczny dla dzieci od 1989 r.); wykładowca zawodowy w technicznych i wyższych szkołach kosmetycznych; wieloletnia praca ze szkolnym kółkiem teatralnym w Łodzi i we Francji; warsztaty opowiadaczy Toruń 2010 r., warsztaty słowa żywego u Jihad Darwiche. Prowadzi warsztaty słowno-artystyczne dla dzieci (Muzeum Etnograficzne, NCK, biblioteki, Muzeum Archeologiczne, Centrum Kota Edwarda…) – współpraca z osobami niepełnosprawnymi Gdańsk, Żylina (Słowacja).  

 

Data wydarzenia: 
14.11.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: