Jesteś tutaj

Świętujemy pierwszy numer zeszytu Kreatywnej Pedagogiki!

/
Data wydarzenia: 
15.02.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Świętujemy pierwszy numer zeszytu Kreatywnej Pedagogiki!

Świętujemy pierwszy numer zeszytu Kreatywnej Pedagogiki wydanej przez Urząd Miasta Gdańska w ramach projektu Jestem z Gdańska. Rozwijam się. Zapraszamy Was wraz z rodzinami na kreatywny wieczór do Biblioteki Manhattan! W programie: bajka w teatrzyku kamishibai, panel dyskusyjny o metodach aktywizujących i motywowaniu uczniów, Vitia maluje, spotkanie z blogerkami edukacyjnymi, edukacyjny kącik dla dzieci, edukram - stragan z inspiracjami na lekcje. Podczas spotkania będziemy rozdawać naszą publikację. W panelu wezmą udział Marta Jankowska jako prowadząca oraz Vítězslava Hoffmann, Joanna Dunajska, Katarzyna Witkowska, Martyna Tarnowska i Marta Kłosowska. Blogerki Fraubuda, Iza Banaszczyk, Anna Konarzewska.

Kreatywna Pedagogika projekt doskonalenia zawodowego gdańskich nauczycieli przy Wydziale Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska

Przemiany we współczesnym świecie, zmiany w kulturze i na rynku pracy wymuszają opracowanie nowych metod nauczania w szkole. Uczniowie twierdzą, że szkoła jest nudna i nie ma związku z prawdziwym życiem. Pracodawcy krytykują anachroniczny, skostniały system oparty na bierności podmiotu, nie kształcący kreatywności. Potwierdzają to analizy wyników egzaminów zewnętrznych. Wiemy, że w edukacji potrzebne są zmiany.

Grupa nauczycieli zgromadzonych wokół projektu KREATYWNA PEDAGOGIKA uważa, że odnowa szkoły powinna nastąpić oddolnie i dobrowolnie. Dlatego nauczyciele stworzyli projekt dla nauczycieli. Kreatywna Pedagogika opiera się na stałej współpracy nauczycieli w grupach samodoskonalenia zawodowego. Międzyszkolne zespoły wspierają się w codziennej pracy, doskonalą warsztat, omawiają swą praktykę. Dzięki temu powstało miejsce dla wymiany doświadczeń i ustawicznego kształcenia dla dobra ucznia, dla przyszłości, dla rozwoju naszego miasta.

kreatywna_logo.png

Jak nas znaleźć?

Strona miasta - historia Kreatywnej Pedagogiki i programy profilaktyczne

http://www.gdansk.pl/kreatywna_pedagogika

Facebook: KreatywnaPedagogika

Blog - pomysły dydaktyczne:

https://kreatywnapedagogika.wordpress.com

Mail:

kratywnapedagogika@gmail.com

Telefon:

572123721

Marta Jankowska – polonistka, prócz specjalizacji nauczycielskiej ukończyła także wiedzę o teatrze i filmie oraz wiedzę o kulturze, doktorantka, trenerka twórczości, liderka projektu Kreatywna Pedagogika. Popularyzatorka czytelnictwa, miłośniczka i kolekcjonerka książek, szczególnie tych obrazkowych (picture booków) oraz rozkładanek (pop-upów). Prywatnie pomysłowa mama Zosi i Helenki.

 

Magdalena Buda - nauczycielka – germanistka. Liderka projektu Kreatywna Pedagogika. Prowadzi zajęcia kreatywności dla nauczycieli. Pracuje w Szkole Podstawowej Nr 52 i XIV LO w Gdańsku. Autorka programów edukacyjnych i szkoleń, zawsze aktywizujących i praktycznych. Prowadzi autorski blog edukacyjny Frau Buda (fraubuda.wordpress.com) oraz blog Kreatywnej Pedagogiki. Od zawsze maluje, rysuje oraz marzy o ilustrowaniu książek dla dzieci i te marzenia właśnie teraz spełnia

Izabela Banaszczyk, psycholog dziecięcy, liderka Kreatywnej Pedagogiki. Prowadzi zajęcia dla nauczycieli z arteterapii i pracy z dziećmi z ADHD. Sekretarz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Nadpobudliwością Psychoruchową i Ich Rodzinom „Pomost”. Na co dzień pracuje w PPP  nr 7 w Gdańsku. Autorka dwóch książek o zespole Aspergera. Nieskończenie wymyśla kreatywne zajęcia i pomoce dydaktyczne, stosując myślografię i psychologię dla laików, a potem publikuje to na blogu Kreatywnej Pedagogiki.

 

Joanna Dunajska - filolog, glottodydaktyk, wychowawca i podróżniczka. Liderka Projektu Kreatywna Pedagogika, prowadzi zajęcia z języka angielskiego dla "opornych" i polskiego dla obcokrajowców. W macierzystej SP 16 aktywnie bierze udział w dwóch projektach Erasmus plus. Wolontaryjnie uczy języka polskiego jako obcego w Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek. Związana jest mocno z dzielnicą, w której mieszka i pracuje - Orunią.

 

Vítězslava Hoffmann, nauczycielka nauczania początkowego i WF w SP nr 82 w Gdańsku. Liderka projektu Kreatywna Pedagogika. Prowadzi zajęcia Myślenia wizualnego dla nauczycieli. Autorka innowacji pedagogicznej, ryślicielka i lektorka języka czeskiego. Działa na rzecz przyjaźni polsko – czeskiej. Jako  ilustrator współpracuje z Fundacjami:  Dbam o mój zasięg i FitEdukacja. Poza tym trenerka koszykówki i opiekun samorządu uczniowskiego.

 

 

Anna Konarzewska, nauczycielka języka polskiego oraz wychowawca w XIV LO w Gdańsku. Liderka projektu Kreatywna Pedagogika. Uwielbia swoją pracę i młodzież. Pasjonuje się sztuką oraz teatrem. Autorka programu zajęć teatralnych dla liceum: "Życie wielką sceną jest...". Na co dzień prowadzi blog edukacyjny "BYĆ NAUCZYCIELEM...".Nauczyciel na medal w województwie pomorskim w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego pod patronatem marszałka województwa .

 

 

Martyna Tarnowska, nauczycielka w Szkołach Gedanensis oraz SP 57 w Gdańsku, uczestniczka Kreatywnej Pedagogiki, sędzia Odysei Umysłu. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli zarażając ich pedagogią Celestyna Freienta oraz kreatywne warsztaty dla dzieci. Rzuciła w kąt podręczniki szkolne - uważa, że to najbardziej owocna zmiana w jej pracy zawodowej. Prowadzi Fanpage „Freinet- Grupa Gdańska”.

 

Katarzyna Vitkovska - nauczycielka polonistka i rusycystka, wychowawczyni, uczestniczka Kreatywnej Pedagogiki, sędzia Odysei Umysłu, doktorka nauk humanistycznych. Prowadzi kółka literackie, kreatywnego pisania, a ostatnio nawet komiksowe. Miłośniczka wizualnych metod nauczania, myślografii i popularyzatorka OKzeszytu. Prywatnie wzrokowcodotykowiec i mama Igi.

 

 

Marta Kłosowska - nauczycielka przedszkola, logopeda i pedagog specjalny. Chętnie angażująca się w projekty pedagogiczne. Organizatorka konkursów plastycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Lubiąca kreatywne prace plastyczne oraz DIY. Prywatnie szczęśliwa katoliczka, żona i mama cudownych córek Majki i Marianki.

 

Data wydarzenia: 
15.02.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: