Jesteś tutaj

Świadome odżywianie, czyli jak jeść, by zdrowie i uroda służyły nie tylko wiosną

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
08.05.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Świadome odżywianie, czyli jak jeść, by zdrowie i uroda służyły nie tylko wiosną

Załóżmy, że dziennie spożywasz trzy posiłki. Oznacza to tyle, że rocznie zasiadasz do jedzenia ponad tysiąc razy. Tak więc, co najmniej tysiąc razy rocznie masz okazję na niepowtarzalne wrażenia. Często jednak jedzenie obarczone jest poczuciem winy (bo jemy za dużo i źle), pośpiechem, bylejakością. A przecież jedzenie może być...
  • Wyprawą na nieznane lądy, nawet podczas konsumpcji zwykłej marchewki,
  • Solidnym wzmacnianiem własnych sił i energii,
  • Subtelnym doznaniem łączącym smaki, zapachy, wrażenia estetyczne i dotykowe,
  • Wyrazem dbałości o siebie,
  • Relaksem, odpoczynkiem, regeneracją, momentem zadumy i refleksji,
  • Aktywnością społeczną, wzmacniającą więzi z przyjaciółmi czy rodziną,
  • Zabawą, sztuką, kreatywnością w czystej postaci,
  • Czym tylko chcesz, aby było….

…wystarczy „tylko” jeść uważnie i świadomie.

I o tym będzie spotkanie, które poprowadzi Ewa Kaian Kochanowska  - nauczycielka Mindfulness certyfikowana w Institute for Mindfulness-Based Approaches. Prowadzi kursy redukcji stresu, warsztaty uważności oraz mindful jogi. Jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness. Obecnie uczestniczy w szkoleniu certyfikacyjnym terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń osób dorosłych prowadzonym przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie.Twórczyni projektu i założycielka Kliniki Stresu – ośrodka edukacji prozdrowotnej i aktywnego uczenia się, jak wykorzystywać własne zasoby do poprawy zdrowia i samopoczucia.

Z zamiłowania i wieloletniej aktywności animatorka rozwoju integralnego łączącego sferę umysłu, ducha, ciała i psyche. Od kilkunastu lat praktykuje pod kierunkiem mistrza zen Jakusho Kwonga oraz ćwiczy jogę według szkoły Swamiego Sivanandy. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Forum Rozwoju Integralnego.


Data wydarzenia: 
08.05.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: