Jesteś tutaj

Światła Małego Miasta

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
09.12.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Światła Małego Miasta

Zapraszamy na spotkanie promujące zbiór reportaży Światła Małego Miasta. Książka jest efektem badawczo-reporterskiego projektu, którego celem było zbadanie i opisanie życia codziennego w najmniejszych polskich miasteczkach.

Światła Małego Miasta to projekt badawczo-reporterski, którego celem było zbadanie i opisanie życia codziennego w najmniejszych polskich miasteczkach, czyli takich, w których żyje mniej niż 20 tysięcy mieszkańców. Projekt prowadzi Instytut Reportażu i Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii przy wsparciu Orange i PBS. Z 704 miast poniżej 20 tysięcy mieszkańców wybraliśmy te, które są oddalone przynajmniej 80 kilometrów od najbliższego miasta wojewódzkiego i nie mają charakteru turystycznego ani innych specyficznych cech (np. leżą na granicy) czy konotacji historycznych.

Ubiegłego lata badacze i reporterzy - w sumie prawie czterdzieści osób - odwiedzili 35 miasteczek rozsianych po całej Polsce. Pytali o to, jak się żyje na co dzień w Olecku, Połczynie, Wyśmierzycach i innych miasteczkach. W tym samym czasie zrealizowano badanie ilościowe. Efektem projektu Światła Małego Miasta jest strona www, raport badawczy, który powstał na podstawie analizy danych oraz wybór reportaży.

O projekcie i reportażach opowiedzą Stanisława Budzisz i Rafał Grądzki.

Projekt zrealizowała grupa zapaleńców, którzy pracowali społecznie i bez żadnego wynagrodzenia.

www.swiatlamalegomiasta.pl

Stasia Budzisz-Cysewska (ur. 1981, Puck) Skończyła polonistykę i rusycystykę na UG. Studentka Polskiej Szkoły Reportażu. Dziennikarka.

Rafał Grądzki (ur. 1971, Połczyn Zdrój) Skończył prawo na UG. Mieszka w Pucku, zajmuje się fotografią. Student Polskiej Szkoły Reportażu.

swiatla_event.jpg

 

Data wydarzenia: 
09.12.2017
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: