Jesteś tutaj

„ NIC NIE JEST POWIEDZIANE DO KOŃCA..”

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
14.09.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

„ NIC NIE JEST POWIEDZIANE DO KOŃCA..”

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Aleksandry Mieszkowskiej zainspirowanych podróżą do Japonii w styczniu 2017 r. i ponowną fascynacją Wschodem.

 Wystawa prac Aleksandry Mieszkowskiej

 

„ NIC NIE JEST POWIEDZIANE DO KOŃCA..”  -  powrót do  > Fascynacji Wschodnich <  po podróży do Japoniiw styczniu 2017 roku.

 

Kilka informacji odnośnie wystawy:

Zainteresowanie sztuką wschodnią wpłynęło na decyzję udziału w warsztatach boku-ga  w ambasadzie Japońskiej  w 2006 roku, a to zapoczątkowało własne dokształcanie się  i poszukiwania w technice malowania tuszem na papierze ryżowym.  Prace w tej technice  pokazywałam  już  od 2007 roku na wielu wystawach zbiorowych lub indywidualnych. Bardzo ciekawą okazała się współpraca z Gabrielą Szubstarską,  której poezja  towarzyszyła sporej ilości wernisaży. Haigi, których kilkanaście przedstawiam, stanowią próbę łączenia poezji i rysunku.  Lubię bardzo tworzyć  takie  małe, wymagające pewnego kunsztu i cierpliwości obrazki, które określam jako moje „japoniki” .

Niniejsza wystawa sprowokowała mnie do pokazania kilku wrażeń z Japonii także w formie pasteli. Niestety nie udało mi się przedstawić wielu fascynujących miejsc, a także zgłębić wiedzy o nich – pozostały więc być  może na inną wystawę?

 

Data wydarzenia: 
14.09.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: