Jesteś tutaj

„Iran. Nie tylko Persepolis” - Spotkanie podróżnicze z Włodzimierzem Łukasiakiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.03.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

„Iran. Nie tylko Persepolis” - Spotkanie podróżnicze z Włodzimierzem Łukasiakiem

Zapraszamy na prezentację multimedialną podróżnika Włodzimierza Łukasiaka.

Persja ma ponad 2500 lat i jest kolebką jednej z najbardziej wpływowych cywilizacji świata.

W czasie prezentacji:

 

  • Odwiedzisz Muzeum Klejnotów w Teheranie i pałac Golestan, którego lustrzana sala jest świadkiem dwóch koronacji, manufakturę słynnych perskich dywanów i pracownię znanego miniaturzysty.

  • Nie zapomnisz zaułków Isfahanu zwanego "połową świata", witraży różowego meczetu w Shiraz, zachodu słońca nad rozległymi ruinami Persepolis, pustynnego miasta Yazd, ogrodów perskich symbolizujących Eden ani atmosfery największego święta szyitów, żałobnego Ashura

  • Zachwycisz się płynąc łodzią pod stalaktytowym sklepieniem najdłuższej wodnej jaskini świata Ali-Sadr., kolorowymi trawertynami Badab Surt oraz 12-kilometrową kopułą solną Jashak, gdzie powstały owiane legendami wysokie, kolorowe kolumny.

  • Doświadczysz noclegu w okopconej, pachnącej dymem jaskini Kandovan, smaku kukurydzy z ogniska nomadów Kashkai, atmosfery glinianych wiosek: opuszczonej 1000-letniej Kharanaq i żywej Abjaneh a po noclegu w oazie Garmeh, rajdu jeepem przez pustynię.

  • Zadumasz się przy mauzoleum naukowca wszechczasów, genialnego Awicenny z X w. oraz sarkofagu biblijnej królowej Estery.

  • Dowiesz się co jest zielonym, czerwonym i czarnym złotem Iranu, jak artyści perscy wykorzystują kości wielbłądów, na czym polegał niebiański pogrzeb wyznawców starożytnego zoroastryzmu.

Włodzimierz Łukasiak - organizator i uczestnik wielu wypraw indywidualnych i zbiorowych. Pasjonat fotografii - członek Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej. Z zawodu inżynier elektronik. Podróż dla niego to doświadczenie wieloaspektowe. Po pierwsze to zachwyt nad pięknem i bogactwem Natury. Po drugie to żywy kontakt z człowiekiem i spacer przez pokolenia. Po trzecie to osobiste, wewnętrzne ubogacenie. W podróży odrzuca rutynę i stereotyp. Patrzy oczami dziecka ciekawego goryczy upadku i radości powstania. Stara się nie tylko patrzeć, ale też zrozumieć. Przygody w podróży traktuje jak przyprawy w kuchni. Odwiedził wiele krajów w Europie, Azji i obu Amerykach. Prezentuje oryginalne zdjęcia oraz wielotematyczny komentarz.

 

Data wydarzenia: 
10.03.2020
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: