Jesteś tutaj

„Powrót Wilka” w Gdyńskim Centrum Filmowym

/
Data wydarzenia: 
19.10.2021
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

„Powrót Wilka” w Gdyńskim Centrum Filmowym

Gdyńskie Centrum Filmowe (plac Grunwaldzki 2, Gdynia) zaprasza 19 października br. (wtorek) o godz. 18 na wieczór autorski, którego bohaterem będzie Mirosław Tomaszewski, autor powieści „Powrót Wilka”, nagrodzonej w Gdańskim Konkursie Literackim im. Bolesława Faca.

Po dziewiętnastu latach na emigracji Wilk przypływa swoim jachtem z Kanady, by odwiedzić rodzinne Trójmiasto, skąd uciekł po stanie wojennym. Wiele spraw czeka na wyjaśnienie. Czy pierwsza miłość, którą porzucił, jeszcze się tli? Kto był zdrajcą w grupie konspiratorów? Co przyniesie spotkanie z synem, którego Wilk widział tylko na zdjęciach? Kto zrobił karierę, a komu się nie udało? Spotkanie dawnych przyjaciół kipi od tłumionych latami emocji.

„Powrót Wilka” opowiada o losie pokolenia, które miało szansę doświadczyć udręk końca PRL, jak i być świadkiem początków rodzącego się kapitalizmu. Po latach okazuje się, że w okropnych czasach można wieść pasjonujące, pełne przygód życie, a późniejszy dostatek, który miał być nagrodą za cierpienia, nie cieszy, gdy wspólny cel gdzieś się rozpłynął.

 

Zachęcamy do lektury wywiadu z autorem o jego powieści, zamieszczonego w tygodniku „Polityka” 13 października br. (nr 42 / 2021).

 

Organizatorem Gdańskiego Konkursu Literackiego, w którym powieść została nagrodzona,  jest Miasto Gdańsk, a  operatorem Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku - wydawca książki.

 

Mirosław Tomaszewski Powrót wilka.jpg

 

Data wydarzenia: 
19.10.2021
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: