Jesteś tutaj

„Sny w Auschwitz-Birkenau” - Beata Świacka-Kołczańska

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
16.03.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
16.30

„Sny w Auschwitz-Birkenau” - Beata Świacka-Kołczańska

W ramach Doktowykładów prowadzonych przez doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego zapraszamy wszystkich na wykład Beaty Świackiej-Kołczańskiej pt.: „Sny w Auschwitz-Birkenau”.

Zagłada w Auschwitz-Birkenau była wydarzeniem  absolutnym. Więźniowie nie mogli oderwać się od piekła obozu nawet na chwilę. Koszmar Auschwitz wdzierał się także do ich snów. Granice jawy i koszmarnego snu zamazywały się w obozie Auschwitz-Birkenau. Należy również zdawać sobie sprawę, że Zagłada nie zakończyła się wraz z działaniami wojennymi, ale trwa do dnia dzisiejszego w ocalałych. Jest obecna w ich snach albo przejawia się w ich bezsenności. Granice jawy i snu nadal nie są wyraziste. W swoim wykładzie chciałabym przybliżyć sny więźniów obozu Auschwitz-Birkenau. Za materiał źródłowy posłużyły mi ankiety wykonane przez zespół prof. Antoniego Kępińskiego.

 

"Doktowykłady, czyli humanistyka oczami młodych naukowców" to cykl fakultatywnych spotkań zainicjowanych i prowadzonych przez uczestników Filologicznych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego.

Data wydarzenia: 
16.03.2017
Godzina rozpoczęcia: 
16.30
Udostępnij: