Jesteś tutaj

"23 kilometr" - spotkanie z Krzysztofem Nowakowskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
08.09.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

"23 kilometr" - spotkanie z Krzysztofem Nowakowskim

Świat sportu, psich zaprzęgów, podróży, ekstremalnych wypraw i codziennej pracy z psami zaprzęgowymi. Książka napisana przez człowieka, który psom i psim zaprzęgom podporządkował całe życie. Książka pełna pasji, miłości do zwierząt i natury. Pełna ciężkiej codziennej pracy i zmagań z problemami. Historia, która pokazuje, że można się podnieść po najgorszych nawet upadkach.

Krzysztof Nowakowski - marzyciel, sportowiec, maszer, adventurer. Mąż i ojciec. Razem z żoną Darią od niemal siedemnastu lat podróżuje przez życie psim zaprzęgiem, organizując wyprawy w rejony polarne i startując w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie. W roku 2010 dwa psio-ludzkie zespoły prowadzone przez Darię i Krzysztofa objechały dookoła największe europejskie jezioro położone za kołem polarnym, Inarijarvi. Trzysta kilometrów pokonali w trzy dni. To był początek ich zmagań z Daleką Północą, o których opowiada książka "23 kilometr".

Fragment książki:

"Jazda psim zaprzęgiem to jeden z najlepszych sposobów obcowania z dziką przyrodą. Konkurować z nią może jedynie człowiek poruszający się pieszo, czy na nartach. Czuje on śnieg, lód, skałę, swoimi stopami. Jednak mamy nad nim przewagę, my mamy swoje stopy i cztery łapy każdego z psów, mamy swoją parę oczu i tyle par oczu jeszcze, ile w naszym zaprzęgu biegnie psów, tak samo mamy swój nos i wiele nosów psich. Jesteśmy człowiekiem i psami zarazem. Jednością, stadem, w którym każdy jest niezbędny. To bardzo pierwotne uczucie. Kiedy jeden z psów zobaczy renifera, czy ptaka, zobaczy go całe stado, także my. To właśnie stanowi magię psiego zaprzęgu."

Partner wydarzenia Rada Dzielnicy Chełm.

Data wydarzenia: 
08.09.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Tagi: 
Udostępnij: