Jesteś tutaj

Afera Kryminalna 2022 - wydarzenia w Bibliotece Oliwskiej

/
Data wydarzenia: 
08.10.2022

Afera Kryminalna 2022 - wydarzenia w Bibliotece Oliwskiej

Zapraszamy miłośników i miłośniczki powieści kryminalnych na kolejną odsłonę festiwalu Afera Kryminalna. To wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny Gdańska, a jego organizatorami są Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Wydawnictwo Oficynka.
Zapraszamy miłośników i miłośniczki powieści kryminalnych na festiwal Afera kryminalna 2022! 
 
Przez trzy dni – od 06.10. do 08.10. – będziemy spotykać się z pisarzami, brać udział w kryminalistycznych warsztatach, spacerować śladami zbrodni i świętować z Tajemniczym Autorem.
Gościem specjalnym festiwalu będzie Sharon Bolton, która zaprasza na premierę swojej książki „Mrok” wydanej przez Wydawnictwo Amber. Z tej okazji w sobotę 08.10. o godzinie 19:30 odbędzie się spotkanie online z autorką na Facebooku Biblioteki (@BibliotekaPublicznaGdansk), a porozmawia z nią Olga Kowalska ((Wielki Buk –blog literacki), znana i ceniona blogerka i vlogerka. Rozmowę tłumaczyć będzie Piotr Łuba. Wielki finał festiwalu to wspomniane wcześniej spotkanie online o 19:30 z Sharon Bolton i premiera jej najnowszej książki „Mrok”.
 
PROGRAM FESTIWALU:
06.10. czwartek TAJEMNICZE SPOTKANIE AUTORSKIE
Miejsce i czas zbiórki: 18:00 Wejście główne do Parku Oliwskiego
Kto będzie gwiazdą spotkania? To głęboko chroniony sekret. Co będziemy robić? To również niech pozostanie tajemnicą. Możemy Wam tylko zdradzić, że nie opuścimy granic Oliwy. Gwarantujemy dobrą zabawę, pełną zaskakujących niespodzianek dla ciała i ducha.
 
07.10. piątek
Miejsce: Biblioteka Oliwska
Cały dzień: zabawa kryminalna dla czytelników – każdy wygrywa (do wyczerpania nagród)
11:00 Warsztaty detektywistyczne dla dzieci – grupa zorganizowana
17:30 Co nas bawi? – panel dyskusyjny. Goście: Małgorzata Starosta i Jacek Galiński. Prowadzący: Bartosz Filip.
19:00 Co nas przeraża? – panel dyskusyjny. Goście: Maciej Siembieda, Magda Stachula, Krzysztof Maćkowski. Prowadząca: Zuzanna Gajewska
Premiera książki Magdy Stachuli „Nieobliczalna”.
 
08.10. sobota
I. Miejsce: Pod Ratuszem Staromiejskim (ul. Korzenna 33/35)
12:00 Spacer kryminalny z Agnieszką Pruską śladami Barnaby Uszkiera
II. Miejsce: Biblioteka Manhattan
11:00 Ekipa na tropie. Warsztaty detektywistyczne z Magdą Stachulą dla dzieci w wieku 6-11 lat (zapisy: promocja@wbpg.org.pl)
14:30 Kryminalistyczne badanie dokumentów. Wykład i zabawa grafologiczna dla czytelników. Prowadzenie: Leszek Koźmiński („Kryminalna Piła”) - wykładowca kryminalistyki funkcjonariusz policji.
16:00 Miejsce zbrodni – panel dyskusyjny. Goście: Tomasz Duszyński i Zuzanna Gajewska. Prowadząca: Dorota Lińska-Złoch
17:00 Złowrogi śmiech – spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim. Prowadząca: Ryszarda Wojciechowska.
18:00 Być panem życia i śmierci – panel dyskusyjny. Goście: Robert Małecki, Ryszard Ćwirlej, Przemysław Piotrowski. Prowadzenie: Zuzanna Gajewska.
III. Miejsce: spotkanie online na Facebooku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku: @BibliotekaPublicznaGdansk
19:30 – Spotkanie autorskie z Sharon Bolton. Premiera książki „Mrok”. Prowadząca: Olga Kowalska (Wielki Buk – blog literacki). Tłumacz: Piotr Łuba
Program może ulec zmianie.
 
We wszystkie dni festiwalu będzie można kupić książki autorów obecnych na spotkaniach.
Data wydarzenia: 
08.10.2022
Udostępnij: