Jesteś tutaj

Agnieszka Walczak-Chojecka i jej Saga Bałkańska

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
12.08.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Agnieszka Walczak-Chojecka i jej Saga Bałkańska

Wakacyjne spotkanie autorskie z Agnieszką Walczak-Chojecką i promocja jej najnowszej powieści "Nie czas na miłość", I tomu Sagi Bałkańskiej. On Serb, ona Chorwatka. W świecie ogarniętym etniczną nienawiścią ta miłość nie powinna się zdarzyć. Bałkański koloryt, skrajne emocje, decyzje, których nie da się cofnąć…O tym właśnie jest ta książka. Zapraszamy serdecznie na spotkanie!

Agnieszka Walczak-Chojecka autorka poczytnych powieści obyczajowych. Zaczęła zajmować się literaturą już w wieku... pięciu lat. Wtedy to ułożyła swój pierwszy wiersz. Później publikowała między innymi w „Poezji” i „Nowym wyrazie”.

Pisała słowa piosenek, współpracując m.in. z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Ich wspólne utwory wykonywał Emilian Kamiński.

Jej artystyczne pasje nie ograniczały się wyłącznie do słowa pisanego. Zagrała jedną z głównych ról w filmie pt. „Grzechy dzieciństwa” (reż. Krzysztof Nowak), oraz śpiewała w awangardowym zespole.

W czasie studiów na Filologii Słowiańskiej UW (w latach: 1986 – 92) Walczak-Chojecka zajmowała się tłumaczeniami literatury z języka serbskiego, którego nauczyła się mieszkając ponad cztery lata w Belgradzie. Była współpracownikiem Radia Belgrad, III programu Polskiego Radia oraz pisała do czasopism muzycznych.

Na kolejne dwadzieścia lat Agnieszkę Walczak-Chojecką pochłonęła praca w biznesie. Zajmowała najwyższe stanowiska - w tym Dyrektora Marketingu i Doradcy Zarządu, w dużych korporacjach. Odnosiła zawodowe sukcesy.

Jednak w połowie 2012 roku zakończyła pracę w biznesie i powróciła do twórczości. Owocem tego są jej powieści: „Dziewczyna z Ajutthai”, „Gdy zakwitną poziomki” oraz „Włoska symfonia”. Najnowsza powieść autorki „Nie czas na miłość”, pierwszy tom Sagi Bałkańskiej ukazała się 08 czerwca 2016 nakładem wydawnictwa Filia.

Opinie o najnowszej powieści:

"Fascynująca i do głębi przejmująca opowieść o tym, że niekiedy trzeba przepłynąć morze łez, by odnaleźć to, co w życiu najważniejsze"

Magdalena Kordel

 

"To powieść napisana z rozmachem, pełna bałkańskiego kolorytu i ludzkich namiętności.

Agnieszka Walczak-Chojecka w nowej znakomitej odsłonie.”

Wioleta Sadowska, blog Subiektywnie o książkach

Data wydarzenia: 
12.08.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: