Jesteś tutaj

American vs. British English

/
Data wydarzenia: 
17.12.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:30 -19:30

American vs. British English

Zapraszamy wszystkie osoby, które interesują się językiem angielskim na spotkanie online, podczas którego będziecie mieli okazję poznać różnice między amerykańskim i brytyjskim angielskim.

Podczas spotkania:

- Skupimy się na czterech najważniejszych aspektach: różnicach w słownictwie, pisowni, gramatyce oraz wymowie.
- Dowiecie się, czym się różni m.in. football od soccer, kiedy piszemy color, a kiedy colour i kiedy używamy at the weekend, a kiedy on the weekend.
- Będzie to również okazja do odkrycia, że nie każdy mieszkaniec Stanów mówi dokładnie tak samo, posłuchamy różnych akcentów z różnych części USA i Wielkiej Brytanii.    

 

Spotkanie odbędzie się 17 grudnia (czwartek) w godzinach 18:30-19:30 na platformie MICROSOFT TEAMS. (Nie jest wymagana instalacja aplikacji. Link do wydarzenia wystarczy otworzyć w przeglądarce internetowej.)

 

Spotkanie poprowadzi Barbara Grobelna - pasjonatka języka angielskiego i doktorantka w zakresie językoznawstwa w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Gdańskim i Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Prowadzi kursy praktycznej nauki języka angielskiego oraz fonetyki i artykulacji.

 

Wymagane są zapisy!

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza:
https://forms.gle/SPnn9UZLvCHVkzwQ8

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 grudnia do godz.16:00. Wszystkim osobom zarejestrowanym prześlemy link do wydarzenia na adres e-mail podany przy rejestracji.

 

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3j3Tdi9Fm

Data wydarzenia: 
17.12.2020
Godzina rozpoczęcia: 
18:30 -19:30
Udostępnij: