Jesteś tutaj

Animalia

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
21.04.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Animalia

Zapraszamy na wernisaż wystawy pasteli Magdaleny Hinz-Wójcickiej pt. „Animalia”. Wystawę udostępniamy do 16 maja 2016 r.

Magdalena Hinz-Wójcicka

Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych
i indywidualnych w kraju min.: w Gdańsku, Rumii, Łodzi, Toruniu i Bydgoszczy.
Za granicą we Francji, w Niemczech i na Litwie. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą. Uczestniczy w plenerach malarskich.

Prowadzi zajęcia artystyczne w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Gdańsku. Jej uczniowie, co roku zdobywają liczne wyróżnienia i nagrody w konkursach plastycznych. Ponadto współpracuje z Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku, jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Kulturalno - Edukacyjnego „MOST” oraz współorganizatorem Festiwalu Teatralnego o tej samej nazwie. Mieszka i tworzy w Gdańsku.

 Jej ulubione techniki to pastele, malarstwo olejne a także grafika komputerowa.

 

Wystawa pasteli "ANIMALIA"

            Artystka skupia się na przedstawieniu wnętrza swoich modeli. Podobieństwo zewnętrzne jest dla niej tylko punktem wyjścia do oddania stanu psychicznego i emocjonalnego modeli, dlatego często wraca do osób już sportretowanych. Tym wyraźniejsze stają się różnice między obrazami tych samych modeli. Portrety maja charakter spontanicznej, żywiołowej reakcji na emocjonalny związek autorki z portretowaną osobą. Jest to portret wnętrza, tego, co nie dostrzegalne na pierwszy rzut oka, odnosząc się często do podobieństwa ludzi i zwierząt, używa środków charakterystycznych dla karykatury. Na jej portretach postacie są zdeformowane aż po animizację. Zwykłemu, fotograficznemu oglądowi rzeczywistości autorka przeciwstawia jej subiektywną interpretację, w której nadrzędną rolę zdaje się pełnić aura postaci, a kluczem do nich są pełne wyrazu hipnotyczne oczy.

 

 

Data wydarzenia: 
21.04.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: