Jesteś tutaj

Azerbejdżan - kraina wiecznego ognia

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
03.02.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Azerbejdżan - kraina wiecznego ognia

Z trzech zakaukaskich krajów to Azerbejdżan jest najmniej znany w Polsce. Brak literatury, brak powszechnie znanych związków z naszym krajem oraz obowiązek wizowy czynią z tego niezmiernie interesującego kraju „czarną plamę” na mapie turystycznych celów Polaków. Co stanowi o niezwykłej wyjątkowości tego kraju? Dowiesz się na spotkaniu, które poprowadzi Wojciech Chomka.

Azerbejdżan cechuje wspaniała przyroda, zabytki, przemili ludzie, dobra kuchnia (z rewelacyjnymi słodyczami) oraz niespotykana we współczesnym świecie tolerancja dla innych. Obok siebie – dosłownie w tej samej miejscowości – żyją tu Żydzi, muzułmanie i chrześcijanie. Spotkać tu można przedstawicieli wielu narodowości, posługujących się różnymi językami. I wszyscy żyją w zgodzie. Azerbejdżan posiada jeszcze jedną istotną cechę – jest to kraj stosunkowo tani.

Wojciech Chomka – przewodnik, pilot wycieczek turystycznych, instruktor krajoznawstwa. Turystyka to nie tylko jego sposób na zarabianie pieniędzy, ale przede wszystkim pasja. W ostatnich latach celem jego wyjazdów są kraje Zakaukazia. To niezwykle ciekawe miejsce z szeroką perspektywą rozwoju rynku turystycznego.

 

Data wydarzenia: 
03.02.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: