Jesteś tutaj

Baśnie arabskie

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
16.04.2015

Baśnie arabskie

Bajki, baśnie i mity kultury arabskiej opowiedziane przez współczesne gawędziarki. Zapraszamy w egzotyczną podróż!

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wieczory opowieści 16 kwietnia (czwartek) o godz. 19:00. 

Wieczory opowieści to cykl spotkań przygotowanych we współpracy z grupą Łowcy Słów, w skład której wchodzą Elżbieta i Groszek Stanilewicz oraz zapraszani goście. Jest to kontynuacja spotkań, które odbywały się dotychczas w różnych punktach Trójmiasta - a od marca 2012 r. w Bibliotece Oliwskiej - i mają wielu wiernych odbiorców. Źródłem opowieści Łowców Słów jest bogata i różnorodna tradycja literatury ustnej: bajki, baśnie, mity i eposy z różnych kultur, a także historie autorskie.

Elżbieta i Groszek Stanilewicz, inicjatorki powstania grupy "Łowcy Słów". Wieloletnie słuchaczki i propagatorki ożywiania zapomnianej sztuki opowiadania. Miłośniczki baśni i ciekawych historii przekazywanych z pokolenia na pokolenie Bywamy w Domach Kultury, szkołach, bibliotekach… Wchodzimy na sceny teatralne i kawiarniane - jesteśmy tam, gdzie zmęczeni masową kulturą słuchacze czekają na czar bezpośredniego kontaktu z żywym słowem, tradycją znaną i cenioną od pokoleń - opowiadaniem …

…. Bo sztuka opowiadania to jedna z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, legendy, przypowieści z całego świata, zapraszamy w egzotyczne podróże ze słowem - jedynym od pradziejów przekaźnikiem uniwersalnych prawd.

Groszek Stanilewicz romanistyka na UŁ; warsztaty dramy I , II stopnia; kurs Pomocy Socjoterapeutycznej Dzieciom Rodzin z Problemami Alkoholowymi 2010r; Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna na GWSH(2013r.); warsztaty słowa żywego u Jihad Darwiche (Francja); wolontariat przy Fundacji Dr Clown i PSOUU; członek zespołu muzycznego REMONT POMP;  gdański wolontariusz roku 2014r. Od 2009r. prowadzi lekcje francuskiego w Przedszkolu Kota Edwarda. Laureatka  francuskojęzycznych konkursów literackich organizowanych przez KUL (2001,2002). W tym okresie został napisany HUMANUS - pierwsza baśń, która doczekała się publikacji (2012r). Podczas pobytu na Węgrzech, w 2009r. powstał UMEME CHANGA, który z kolei na publikację czekał do 2015r. Od 2010 roku, jako ½ grupy Łowcy Słów, zajęła się krzewieniem sztuki opowiadania. 

Elżbieta Stanilewicz - mgr farmacji, kosmetyczka ( makijaż artystyczny dla dzieci od 1989 r. ) - wykładowca zawodowy w technicznych i wyższych szkołach kosmetycznych. - wieloletnia praca ze szkolnym kółkiem teatralnym w Łodzi i we Francji - warsztaty opowiadaczy Toruń 2010 r, Francja 2011 r. - wielokrotne prowadzenie warsztatów słowno-artystycznych dla dzieci ( Muzeum Etnograficzne, NCK, biblioteki, Muzeum Archeologiczne, Centrum Kota Edwarda ….) - współpraca z osobami niepełnosprawnymi Gdańsk, Zylina

Łowcy Słów - grupa opowiadaczy.

Data wydarzenia: 
16.04.2015
Udostępnij: