Jesteś tutaj

Bezpieczeństwo i prawa nastolatków w sieci

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.11.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
9:30

Bezpieczeństwo i prawa nastolatków w sieci

Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy zorganizowane na warsztaty dla młodzieży nt "Bezpieczeństwa i praw nastolatków w sieci".

Warsztat poświęcony będzie zagadnieniom związanym z bezpiecznym korzystaniem z internetu i korzystaniem z praw przysługujących obywatelom w sieci.

  • Co to znaczy bezpiecznie korzystać z sieci?
  • Jakie zagrożenia są prawdziwe, a które są tylko wymysłem mediów lub podtrzymywanymi stereotypami na temat internetu?
  • Jakie prawa mają młodzi użytkownicy? 

Poruszymy tematy bezpiecznej komunikacji w sieci, korzystania z aplikacji, kształtowania wizerunku i działań związanych z budowaniem sieciowych tożsamości w serwisach społecznościowych. 

Zajmiemy się również tematyką prawną, m.in. prawem autorskim i korzystaniem z legalnie dostępnych źródeł treści, które można twórczo wykorzystać - zarówno w celach szkolnych i edukacyjnych, jak i przy tworzeniu materiałów na własny użytek.
Podejmiemy również wątek bezpiecznego korzystania z informacji - jak krytycznie odbierać treści, oceniać informacje oraz wiarygodność nadawców i jak bezpiecznie publikować treści różnego typu w sieci.

Szczegółowe informacje nt. terminów, wielkości grup pod numerem telefonu 58 301-08-00

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres american_corner@wbpg.org.pl

Porowadzenie Grzegorz Stunża założyciel Eduaktora Medialnego.

Grzegorz D. Stunża - wykładowca, badacz, trener i autor materiałów edukacyjnych. Adiunkt w Pracowni Edukacji Medialnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Członek Komitetu Głównego Olimpiady Cyfrowej. W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017) prowadzi przy blogu edukatormedialny.pl projekt „ KulturLab – nowe technologie w edukacji kulturalnej. Innowacje, narzędzia, metody” (kontynuacja projektu stypendialnego MKiDN z 2013). Pracował m.in. przy projektach badawczych z cyklu „Dzieci sieci” (2012, 2013), koordynował projekt badawczy polskich blogów kulturalnych (2015). Był ekspertem i trenerem w projekcie "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci" (2016). Współpracuje z Fundacją Nowoczesna Polska. 

Data wydarzenia: 
28.11.2017
Godzina rozpoczęcia: 
9:30
Udostępnij: