Jesteś tutaj

Biblioteczne stoisko na FESTIVAL FORUM

/
Data wydarzenia: 
24.05.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
12:00

Biblioteczne stoisko na FESTIVAL FORUM

W ramach Festival Forum 24 maja w godz. 12.00-16.00 zapraszamy na nasze biblioteczne stoisko przy Forum Gdańsk.

Festival Forum - trzy dni rozrywki i dobrej zabawy - teatry, muzyka i street art! Hasło przewodnie festiwalu - PRZYŁÓŻ SIĘ DO SZTUKI!

W ramach festiwalu na bibliotecznym stoisku dla dzieci i młodżeży przygotowaliśmy:

  • Zrób własną zakładkę do książek
  • Zrób własną biblio przypinkę lub biblio magnes
  • Turniej gry: Zostań Mistrzem Bajek
  • Warsztaty komiksowe "Sztuka komiksu" z Jakubem Babczyńskim: 12.00-13.30 dzieci wiek 5-12 lat; 13.30-15.00 młodzież wiek 13-17 lat (na warsztaty obowiązują zapisy: promocja@wbpg.org.pl).

Bohater Gdańska.

Najmłodsi i nieco starsi uczestnicy festiwalu będą mieli okazję stworzyć własnego bohatera Gdańska. Może być nim Super-żuraw lub Kobieta-lew, ale także pozornie zwyczajny detektyw lub strażak. Jakie atrybuty będzie posiadał bohater? Kto będzie jego antagonistą? Jaka spotka go przygoda? Tego dowiecie się na warsztatach „Sztuka Komiksu” w Piątek 24 maja.

Jakub Babczyński – rysownik i scenarzysta komiksowy. Twórca serii komiksowej „Strażnik Szyszek”, w ramach której powstał „Pasażer” do scenariusza Tomasza Kontnego oraz Byli z „Nami od Zawsze” do scenariusza Piotra Szulca.  Autor ilustracji do komiksów „Olimpia z Gdańska”, „Miasto z Widokiem”, „Ballada o Eulalii” i innych. Wykładowca Komiksu na Polsko Japońskiej Akademii Technik komputerowych. Współtwórca projektu miejskiego: Komiks w Mieście, Miasto w Komiksie: Komiksowy Przewodnik po Dolnym Mieście.

Zapraszamy także do udziału w Książka GO! - VI edycja terenowej gry miejskiej. Bądźcie czujni ponieważ 4 książki ukryją się na terenie Forum Gdańsk.

Szczegółowe informacje i program festiwalu: www.forumgdansk.pl/pl/event/swietujemy-365-dni-forum-gdansk

baner_1.jpg

 

 

 

 

Data wydarzenia: 
24.05.2019
Godzina rozpoczęcia: 
12:00
Udostępnij: