Jesteś tutaj

Biblioteka na plaży

/
Data wydarzenia: 
30.08.2020

Biblioteka na plaży

O tym, że wszędzie warto czytać przypominać nie trzeba, ale o tym, że znajdziecie książki na plaży już tak! Książki w ramach corocznej akcji „Biblioteka na plaży” powrócą na regały 1 sierpnia.

Wspólnie z Gdańskim Ośrodkiem Sportu po raz kolejny przygotowaliśmy na gdańskich kąpieliskach specjalne biblioteczki, spośród których każdy będzie mógł odnaleźć coś dla siebie. Wybór książek na plażowych regałach będzie spory: od literatury pięknej, poprzez powieści obyczajowe, romanse, wciągające thrillery, po zapierające dech w piersi przygody z pogranicza fantasy i science fiction. Znajdzie się też coś dla młodszych czytelników – dla nich również został przygotowany odpowiedni katalog tytułów.

„Biblioteka na plaży” ma zachęcać do spędzania czasu z lekturą i częstszego sięgania po książki. Zasada projektu jest bardzo prosta – wystarczy wybrać interesujący tytuł, oddać się lekturze, a następnie zwrócić książkę na regał, aby mogły skorzystać z niej inne osoby.

Przygotowane dla turystów i mieszkańców naszego miasta książki zostały oznakowane logo akcji, podobnie jak punkty, w których można je wypożyczać.  Książki będą dostępne przez cały sierpień.

Regały z książkami znajdują się na plażach przy wejściach: 

  • nr 41 w Gdańsku Brzeźnie;
  • nr 73 w Gdańsku Jelitkowie;
  • nr 26 w Gdańsku Stogi;
  • oraz na prawo od molo w Gdańsku Brzeźnie.
Data wydarzenia: 
30.08.2020
Udostępnij: