Jesteś tutaj

#chicagoGirl. Facebookowa rewolucja

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
07.06.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

#chicagoGirl. Facebookowa rewolucja

Zapraszamy na film, którego bohaterką jest Ala’a Basatneh, charyzmatyczna dziewiętnastolatka, która od 2011 roku za pomocą własnego laptopa pomaga w koordynacji rewolucji w Syrii. Po projekcji odbędzie się debata zgłębiająca tematykę filmu, którą poprowadzi Marta Tymińska.

7 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na kolejną odsłonę projektu Edukacji Filmowej Biblio+doc Biblioteki pod Żółwiem. Zaprezentujemy film Joe Pisacatelli - "#chicagoGirl. Facebookowa rewolucja". Bohaterka filmu, Ala'a Basatneh, urodziła się w Damaszku, ale jako dziewczynka wyjechała z rodzicami do Stanów Zjednoczonych i mieszka obecnie na przedmieściach Chicago. Działa za pomocą mediów społecznościowych, które okazują się ważnym czynnikiem wspierającym syryjską rewolucję. Dzięki jej działaniom mamy szansę obejrzeć nie tylko poruszający obraz heroizmu i odwagi młodej dziewczyny, która z poświęceniem próbuje wspierać z odległego kraju opozycję we własnej ojczyźnie, lecz również ciekawą analizę konfliktu w Syrii i roli, jaką odgrywa w nim internet, a w szczególności media społecznościowe.

Debatę zgłębiającą problematykę filmu poprowadzi Marta Tymińska, absolwentka kulturoznawstwa (specjalizacja audiowizualna) oraz psychologii (specjalizacje: kliniczna oraz międzykulturowa i rodzaju) Uniwersytetu Gdańskiego. Doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowo zajmuje się grami elektronicznymi, hobbystycznie – komiksem, kulturą Japonii i mangą, zawodowo – animacją społeczno-kulturalną i warsztatami psychologicznymi. Ostatnio pracowała w Stowarzyszeniu Arteria w projekcie „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów”, koordynując działania multimedialne z seniorkami i seniorami.

Projekt Edukacji Filmowej Biblio+doc realizowany jest we współpracy z Akademią Dokumentalną Against Gravity.

7608582.3.jpg

 

Data wydarzenia: 
07.06.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: